| anonim_4396 a întrebat:

Acum cteva zile mi-a iesit un fel de cos in frunte,l-am stors a iesit o substanta verde (putin)si dupa ce l-am stors pe langa el s-a format un fel de umflaturi (zici ca sunt pietricele sub pile),am incercat sa il storc din nou dar nu iese decat sange inchegat sau ceva asemanator si sunt speriat deoarece am tinut si compresi de apa rece si de betadina si tot nimic, ce as putea face?

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Sa pui pasta de dinti si sa nu mai incerci figura cu storsul cosilor, ii suprainfectezi.

| KRISTINAxo a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un dermatolog. Eu m-am dus acum 1 an si am urmat un tratament si am scapat de cosuri si nici nu mai imi apar. Obisnuiam si eu sa le sparg si mi-a zis ca nu e deloc bine sa faci asa. Daca e, du'te si tu la unul si iti va rezolva problema.