| Joyfetih a întrebat:

Adresez o intrebare cunoscatorilor, deci de cand ma stiu nu am avut cea mai mare stima de sine si de-a lungul vietii am intampinat diferite conflicte cu mai multe persoane, in unele cazuri s-a ajuns si la bataie. Vreau sa stiu cum pot sa ajung mai puternic si sa invat si sa ma bat si sa arat si mai masiv, vreau sa precizez ca am aproape 1.90 si nu sunt cel mai solid...Deci vreau raspunsul la intrebarile astea, dau funda!

5 răspunsuri:
| SandraEve a răspuns:

Făcând sport. Dar se face din pasiune si din dorinta de a te simti mai bine in pielea ta. Faptul că tu vrei sa fii mai puternic pentru a te putea bate e cel mai prost factor motivator.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Apuca-te de box, fa-ti niste tatuaje, găsești tu laughing

| Ciubowski a răspuns:

Gaseste-ti o activitate fizica care iti face placere si incepe de acolo. O sa ai dorinta de a fi mai bun in momentul cand intelegi activitatea mai bine si o sa vrei sa te imbunatatesti in functie de ce neajunsuri ai acolo. De exemplu timpul de reactie, viteza de actiune, stamina etc. Stiu ca suna de parca nu are sens, dar concentrandu-te pe metricile astea, corpul tau se va dezvolta de la sine. Important e sa ai obiective de scurta durata pe care sa le poti atinge, ca sa ai sentimentul de satisfactie pe termen scurt chiar daca obiectivul tau final e sa ai corp si stima de sine mai buna. Astea vin pe parcurs, nu este o calatorie scurta.

| Joyfetih explică (pentru Ciubowski):

Mersi fain, te pricepi la fitness si bodybuilding?

| Cezar1120 a răspuns:

Am trecut prin asta pana acum 2 ani, trebuie sa inveti sa iti impui respect prin caracterul tău nu trebuie sa ai un anume corp masiv sau sa stii sa te bati, stima de sine creste prin ceea ce crezi tu despre tine si tu ar trebui sa stii ca in fiecare zi avansezi la o versiune mai bună a ta, daca ai nevoie de ajutor în continuare
Contacteaza.ma la marinescu. cezar97@gmail.com