| CosminaStefy a întrebat:

Ajutati-ma ca am si eu o problema. Deci am o excursie vinerea viitoare si fix atunci trebuie sa imi vina si menstruatia, problema e ca mie imi vine cam mult iar in acea excursie stam de la 8:00 pana la 22:00. Ce ziceti sa fac? Sa ma duc sau nu? Daca da spuneti-mi si mie cum sa ma pregatesc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| FruttiFresh300 a răspuns:

In primul rând să ai șervețele umede, absorbante sau tampoane ce folosești tu și șervețele uscate. Dacă știi ca ai un flux mare, ia-ți o pereche de pantaloni la tine de schimb.
Îmbracă-te cu pantaloni negri și ceva mai lung care să te acopere în caz de iese moș Crăciun.
Nu cred că în prima zi o sa-ți curgă foarte mult. Nu te mai stresa că nu te ajută.

1 răspuns:
| YabYum a răspuns:

Exista o rezolvare simpla. E in trend acum cupa menstruala, care te protejeza pe perioade mult mai lungi de timp decat tampoanele. E mai scumpa, dar o poti folosi de multe-multe ori, asa ca in timp iesi mai ieftin cu o cupa decat cu tampoanele.
In rest, lucruri obisnuite pentru acea perioada - haine lejere, servetele la indemana si... multa voie buna!
PS: Sa ne spui cum a fost in excursiewinking