| eRikks a întrebat:

Ajutati`ma. Cum sa o conving pe mama sa ma lase mai mult afara?cryinghappy

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, in primul rand trebui sa o faci sa aiba incredere in tine, sa nu iesi singur/a, s fi cu cineva si sa nu mergi in diferite locuri unde poti pati ceva.Asa sunt mamele, vor binele copilului si de aceea sunt mai autoritare.Depinde ce varsta ai, poate mergi la scoala si de aceea vrea sa fi in siguranta si sa inveti.Deocamdata asculta-ti mama, comunica cu ea, respect-o, fa ceea ce iti spune, sa aiba incredere in tine, cu vorba buna multe faci.

4 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Ii zici ca inainte sa iesi iti faci toate temele si ca ti-ai invatat pentru ziua urmatoare la tot si in loc sa stai la pc mai bine iesi la aer curathappy

| MICHAel a răspuns:

Intrebarea este deapt, cum de nu te lasa, iti spun eu pentru ca de fiecare data cand ti-a dat mana libera ai profitat si iai pierdut increderea si trebuie sa o dubandesti in mai mult timp asta e nai ce sa faci

| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Spune-i ca se supara prietenii tai pe tine. sau ca rad de tine si ca pe ei mamele lor ii lasa si ca vorbesc tot felul de chestii de rau pe tema asta despre tine

| eRikks explică:

Am 13 ani... Si intotdeauna cand am iesit afara. i-am spus exact unde ma duc. cand ma intorc si cu cine ma duc. este adv ca am intarziat odata 15 min nimic mai mult. dar ea nu are incredere in mine si nu stiu cum sa o fac sa capetecrying