| Iuliaaa0298 a întrebat:

AJUTATI-MA VA ROG E FOARTE IMPORTANT PENTRU MINE
Stie cineva cum se fac inscrierile la examenul bilingv? Mi-am facut fisa anexa de inscriere sau ceva de genul si nu inteleg o chestie... eu pe o foaie am vazut ca e mentionat faptul ca "un simgur delegat al scolii respective va aduce anexele de inscriere la centrul de examen" si secretara gen de la scoala am intrebat-o cum ma inscriu si zice "te duci cu foaia asta la centru de examen si te inscrii" sunt atat de confuza si m-a enervat chestia asta. Astora de la mine de la scoala nu le pasa de lucrurile astea deci daca nu intrebi tu si nu spui ei se fac ca ploua nici nu ne anunta sau sa ne informeze de chestia asta ca na poate vreun elev vrea la un profil bilingv si trebuie sa dea examenul de exemplu. Pe net am cautat, n-am gasit. Nu stiu ce sa fac si inscrierile se fac luni si marti. Viitorul meu depinde de asta si lor nici nu le pasa (cu greu am scos si fisa aceea anexa apropo) NICI LA CE ORE NU STIU CAND TREBUIE SA MA DUC SI UNDE SA MA INSCRIU GEN LA SECRETARIAT SAU UNDE? doamne, atat ma enerveaza... -_- Sunt foarte stresata de chestia asta si vreau odata sa ma lamureasca cineva.
Am pus categoria asta ca poate am sanse mai mari la un raspuns

2 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Iti trebuie actul de identitate, adica buletinul şi Anexa Fişei de înscriere - o primeşti de la Secretariatul şcolii la care studiezi happy

În funcţie de localitatea de domiciliu ( sau cea în care urmează să dai examenul ) sunt stabilite Centre pentru examenele bilingve.

În funcţie de materia la care vrei să dai examen, trebuie să te ÎNSCRI la centrul respectiv, în perioada înscrierilor.

| Iuliaaa0298 explică (pentru En3Rgi):

Da, stiu astea, dar intrebarea mea era daca eu personal trebuie sa am inscriu sau un reprezentant al scolii. Cum am spus, am citit undeva ca trebuie un reprezentant al scolii si astia de la scoala nu au pomenit nimic de chestia asta. Si deci, daca eu personal trebuie sa ma inscriu, atunci in ce perioada sa ma duc? Stiu, 22-23 mai, orele nu le stiu.