| Andreiu68 a întrebat:

Ajutati-ma va rog repede.Ieri-vineri la 20:40c am asa 2prieteni mergeau pe strada si s-au uitat pe trotuatul alaturat la 2 baieti si acei baieti i-a zis pretenului meu:Ce te uiti ba? Si prietenii mei au spus: Ce aveti ba? Si baietii aia 2 au trecut strada si unul i-a pus mana in piept si atunci unul din prietenul l-a impins, a cazut jos si ce-l de-al 2-lea individ i-a dat un pumn in ureche prietenului meu si dupa prietenul meu i-a facut o secere si o cazut jos acel baiat.S-au ridicat amandoi, au fugit 3-4metrii si le-au spus prietenilor, vedeti voi si o scos telefonul.Acesti prieteni au venit in cartier si au mai venit 2prieteni sa ne adunam daca e vorba de bataie(eram debea 5) si in 3minute au venit aia 2baieti si inca cu 5-6 baieti si a venit cu un tigan de 18 ani(tiganul are un var care e cel mai smecher in orasul nostru -mai sunt smecheti dar aias batrani 40-55ani si majoritatea sunt la puscarie) si tiganul a venit la prietenul meu care i-a facut secera individului si i-a dat un pumn in aproprierea nasului, prietenul meu a intors capul putin si acel tigan l-a apucat de şold ca sa il ridice si dupa sa il dee jos dar tiganul nici nu il putea clinti, dupa tiganul a dat 5-6pasi in spate si nu mai zicea nimic.Pe strada a venit un om facut la sala, l-a luat pe tigan de mana, l-a luat cu el la o scara de bloc alaturata si vroia sa sune potitia si atunci tiganul a scapat din mana lui si a fugit cu toti 6 baieti. Ce este mai rau ca ei erau 7 majoritatea tigani si nu erau toti in gasca mai lipseau vr-o 7-8.Ei sunt vr-o 18 in gasca si noi debea 7-8 (ei au majoritatea 15-16ani si tiganul 18), iar noi(16-17-18).Acei indivizi stau in cartierul in care stam noi(adica se aduna undeva si stau si ca sa ajungem acasa trebuie sa trecem pe acolo si mai ales cu conflictul asta acolo stau toata ziua.Ce putem face? nu putem sa nu mai stam in cartier ...Noi nu facem fata nu avem multi oameni daca e de ceva si ei sunt 18 noi7 si eu au bristi -majoritatea.Ce putem face? Cu vorba nu merge credeti-ma. Daca vrei sa le explici de ce si cum mai mult de 1 minut nu se poate ca iti da neveu.Acei indivizi sunt smecheri sa zicem asa ca au parintii cunoscuti si au fost tari in oras acum 20 de ani. FUNDA LA RASPUNS BUNN REPEDE.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știi vorba aia? V-ați făcut de lucru cu dracu!

Numai politia poate rezolva situatia voastră, ș'apoi țiganii, când aud de poliție, fug cu 300 km/oră : ))

| LTAA a răspuns:

Sigur nu fabulezi? Parca prea...
Fuga la politie. In Uniunea Europeana, in 2014, numa' la noi se intampla in halul asta, de la o privire amarata.

| Anonimus201499 a răspuns:

Cere ajutor parintilor. Explica.le ce s.a intamplat si sigur veti gasi o solutie