| allnamesweretaken a întrebat:

Ajutoooooor crying...plang de nervi nu stiu ce sa mai fac ajutati-ma va rog crying... m-am tuns acum 3 luni la o frizerie din cartier si a fost cea mai mare greshala din viata mea...de cand m-am tuns parul nu mi-a mai crescut delook vreau sa zic adica nu stiu femeia aia proasta si handicapata m-a tuns foarte aiurea "mi-a caprit parul" crying nu are nici-o forma jumatate din el e tuns parca cu toporu deci e drept si jumate nu l-a tuns delocc deci e oribil... i-am spus sa-mi scurteze putin bretonul (bretonul meu era putin lung pe stanga) si mi l-a tuns extrem de scurt si l-a facut pe dreapta nu stiu ce sa mai fac nu mai am cum sa-mi aranjez parul in niciun fel si mai vine si banchetul pur si simplu nu gasesc nici-o solutie bretonul "sarmaluta" dinaia sus n-am cum sa-l fac pentru ca este prea scurt nici nu stiu ce sa mai fac crying ajutor crying

9 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Pai ar fi multe d facut.
poate iti sta mai bine cu parul scurt asa ca prima varianta ar fi sa mergi la un alt salon sa il tunzi scurt. oricum se poarta acum bobul scurt si poate o sa te avantajeze mai mult decat parul lung.
a doua varianta ar fi sa mergi la un alt salon si sa incepi un tratament care o sa te ajute sa iti creasca parul mult mai repede.
ca sa iti creasca parul mai repede e bun si uleiul d ricin p care il gasesti la orice farmacie.parul trebuie uns cu ulei seara, pui peste un prosop si dimineata te speli normal p cap.
o alta varianta ar fi extensiile.
o alta varianta f draguta ar fi sa incepi sa iti prinzi parul. oricum se poarta acum funditele, fluturasii si floricelele in par asa ca poti sa te apuci sa iti achizitionezi cat mai multe agrafe dragute.
eu in locul tau as merge la la un salon si i-as ruga sa ma tunda normal si bine si daca tunsoarea ar iesi prea scurt si nu mi-ar placea as apela la extensii.

| TąNyą a răspuns:

Cumpara ulei de masline si tamponeaza la radacina cu un disc demachiat de 2-3 ori pe saptamna si masca cu galbenus amandoua impreuna. Du-te si la un coafor Bun sa-ti indrepte parul adica sa-l aduca la aceeasi lungime. Pune-ti accesori prin par, foloseste bentita, cleme, strange-l in coada... Cand sta strans in coada creste mai repede. si daca tot mai ai mici "goluri" ( ca sa zic asa ) foloseste extensii pana ajunge la forma pe care tu o doresti. Sper ca te-am ajutat. Bafta cu uleiul.

| JustMusic a răspuns:

Cumpara de la farmaci ulei de ricin si pune pe cap seara de trei ori pe saptamna si dimineata te speli o sa creasca putin mai repede si o sa te poti duce l o frizerie unde stie sa te tunda sa til arangese si dac nu esti multumita de ulei de ricin la banchet iti poti pune extensi

sper sa te ajute safaturile mele

| Daea a răspuns:

Nu iti ramane decat sa te tunzi foarte scurt, pana iti va creste... Poti cauta pe google tunsori scurte, si te poti inspira:) Categoric vei evita sa mai mergi la,, meseriasa'' aia. Uite, personal imi place foarte mult aceste tunsoari, iti trimit link:
http://femina.rol.ro/taguri/images/stories/pixie_prima.jpg
Zambeste, va fi bine, ai sa vezi:)

| Daea a răspuns:

*
scuze pentru dezacord, initial vroiam sa iti trimit doar un link, apoi m-am razgandit, uitand sa corectez textulhappycare trebuia sa arate asa:

Uite, personal imi plac foarte mult aceste tunsori...*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Radel de tot si o sa-ti creasca frumos si sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca o peruca de culoarea parului tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti creasta-n cap big grin, macar stii o treaba :p

| LeVeL a răspuns:

Mda straight face nasol... Trebuie sa te tunzi la 0 acum. Dar e bine ca iti creste mai frumos asawinking