| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Aseara verisoara mea a adormit la mine si aseara s-a trezit toata patata,deci pur si simplu avea sange si pe picioare. Si am dus-o la baie si i-am dat tampoane si vata multa sa-si puna pe chilot. Si mi-a spus ca, cand a facut treaba mica prima data i-a iesit "niste cubuleti" de sange. Mentionez ca, cand i-a venit ciclu, i-a venit foarte foarte putin maro. Si cand se ridica brusc din pat i se facea rau. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Ana_4223 a răspuns:

Pai acele cubulete de sange sunt numite cheaguri de sange si este sanatos sa curga asa, pai se simte rau cand are menstruatia deoarece nu se alimenteaza bine, sau poate nu se odihneste cum ar trebui deoarece de cand ti.a venit prima oara menstruatia trebuie sa ai mare grija de tine, organismul verisoarei tale este mai sensibil si de asta ameteste fiindca cand iti vine menstruatia pierzi mult sange.ai inteles. sper ca te.am ajutat

1 răspuns:
| Laurretta a răspuns:

Cand i-a venit menstruatia? Daca aceasta sangerare i-a venit dupa faza acea maro inseamna ca este sangerarea este urmarea "mestruatiei maro", daca nu ar trebui sa se duca la medic. Cred ca este din cauza presiuni daca ii este rau cand se ridica din pat, oricum cel mai indicat este sa mearga la un medic.