| Fanica666 a întrebat:

Ajutor! De ceva timp sunt foarte stresat, nu ma pot concentra, am dureri de cap continue, nu pot sa dorm, am inceput sa iau note rele la scoala. Ce sa fac? Simt ca totul e in zadar in ultimul timp...

2 răspunsuri:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

La doctor ca sa afle diagnosticul

| MeForeverAlone a răspuns:

În primul rând eu zic să vezi un serial sau un film bun care să-ți ridice puțin moralul, apoi să-ți găsești un scop în viață.
Apoi găsește-ți o motivație pentru care să renunți la stres, insomnii și probleme cu școala. Caută o țintă, un scop în viață care să te motiveze să înveți bine și să-ți placă tot ceea ce faci. Fiecare om are perioade mai bune sau mai rele în viață, dar asta nu înseamnă că trebuie să ne dăm bătuți și să murim de oftică pentru că avem niște zile mai proaste sau o săptămână mai grea în care parcă nimic nu merge bine, așa cum am vrea noi.
Ridică-te și luptă!
Baftă!