| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR! M-am trezit într-o dimineață cu pleoapa de la ochiul drept cazuta! Ce as putea face? Se vede oribil, deoarece pleoapa de la ochiul stâng e normala!

2 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Dacă ai pleoapa cazuta doar la un ochi, cauza ar putea fi:
●Un neoplasm la nivelul ochiului (este asemănător cu un ulcior)
●O leziune la nivelul unui nerv
●Procesul natural de îmbătrânire
●O variație anormală a pleoapei
Dar, cel mai sigur iti poate spune un medic in urma unui consult.
Cu sanatatea nu e de joaca!
Mergi la un oftalmolog!

| anonim_4396 explică (pentru ibaal):

Mi s-a părut mie, nu era căzută. Se vedea asa din cauza ca am un ochi mai mic si altul mai mare, si poate ca suna ciudat, dar uneori un ochi se deschide mai mult si altul mai putin, dar acum e bine. Si m-am uitat la pozele vechi cu mine si unele mai sunt in care arat asa, deci greseala mea.