| emma00 a întrebat:

Ajutor!
Maine e ziua parintilor mei, implinesc....nu stiu cati ani de la nunta si tocmai acum mi-am adus aminte...
Ce cadou pot sa le fac?
Rapid

Răspuns Câştigător
| radutiulian a răspuns:

Dca vrei sa fie special afla exact cati ani au si eu iti dau niste ponturi.
1 an: nunta de hartie
2 ani: nunta de bumbac
3 ani: nunta de piele
4 ani: nunta de panza
5 ani: nunta de lemn
6 ani: nunta de fier
7 ani: nunta de cupru
8 ani: nunta de bronz
9 ani: nunta de lut
10 ani: nunta de tinichea sau de aluminiu
11 ani: nunta de otel
12 ani: nunta de matase
13 ani: nunta de dantela
14 ani: nunta de fildes
15 ani: nunta de cristal
20 de ani: nunta de portelan
25 de ani: nunta de argint
30 de ani: nunta de perle
35 de ani: nunta de coral sau jad
40 de ani: nunta de rubin
45 de ani: nunta de safir
atat pot sa fac pentru tine, sper sa iti fie de folos

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Un tort si un vin spumant

| deyutza135 a răspuns:

O felicitare dar parerea mea e un sincer la multi ani vor fi mult mai fericitiwinking

| Miaauu a răspuns:

Pai ai putea sa le faci o perna personalizata cu o poza de cand s-au casatorit. Sau cadouri separate! Mamei tale, un buchet de flori sau un ghiveci, o bluza, un parfum, cateva cosmetice(machiaj de ex, in caz ca foloseste) iar tatalui tau, un ceas, un portofel, o sticla buna de vin sau sampanie. Nu conteaza cadoul in sine, ci gestul. Si un sincer "La multi ani!" ar fi dragut. Te pup. Sper ca te-am ajutat.