| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor marime pantaloni! Buna! As dori sa dau o comanda de pe un site din Anglia de niste haine si incaltaminte...Problema este ca la pantaloni nu stiu ce marime sa aleg, sa nu-mi fie prea mici, deoarece sunt foarte inalt si destul de slab zic eu (1, 95m si 76kg).

M-am masurat de la picior pana la solduri (adica pana unde se poarta pantalonii) iar lungimea este de 110-113 cm. Deci pantalonii ar trebui sa aiba cam aceasta lungime!

Marca pantalonilor este Kappa, daca imi puteti spune marimea care imi trebuie v-as fi recunoscator (marime de genul S, M, L, XL etc)

Si inca o chestie... E legata de bluza de trening...La fel, nu stiu ce marime mi-ar fi buna. Oare marimea,, S" imi va fi buna?

Rog persoanele cu aceasta inaltime sa ma sfatuiasca cu marimile!

Multumesc mult! Ofer funda+raspuns inteligent

P. S:Nu doresc tabele cu marimi fiindca nu inteleg nimic din ele.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tabelul te poate ajuta, cum să nu înțelegi?
Îți iei măsurile așa cum vezi acolo și te vei duce ulterior la mărimea care corespunde măsurilor tale.
Hai că nu este greu, poți.
Pa, pa.