| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR! UN prieten are cel mai urat craciun din lume! la propriu jautor v roog: deci : taicasu nu stie cum sa ii arate iubire si nici macar nu se gandeste la asta il bate pe fisu de 15 ani si fisu e mare 1 74 si mai grasut deci nu crd c e tocmai potrivit si pe mama lui o bate rau.Baiatu aproape se sinucide nu mai rezista doarcu mine vb deschis si il sfatuiesc daca mai continua mult asa se omoara odata eu l-am oprit cand l-am vz intr-un bloc. Nu suna la politie ii e frica de taicasu ca daca o prinde o bate pana la moarte. Da cu brutalitate in ei.Fiecare craciun e asa mereu strica cu ceva atmosfera.Va rog repede.Eu sunt prietena buna ff buna cu parintii lor dar nu pot vb asa ceva cu ei ca l-ar bate si pe el ca mi-a zis(am 14 ani). Va rog ma gandeam sa merg la ei sa stau pe acolo poate cine stie sa se impace v rog ajutor chiar nu vreau sa mai fie asa macar craciunu asta. v rog ce sa fac? nu ziceti d epolitie de dreptturi si ce a nimal tacsu c stiu dar vreau macar s isi vorbeasca nu vb deloc intre ei ajutor.REPEDE PLZ FUNDA ORICE VRETI!

1 răspuns:
| TheG1rl a răspuns:

Pe langa faptul ca m-am chinuit sa descifrez ce ai scris, am si un mic sfat. Acela care tu refuzi sa il aplici.Cel cu politia. Pai daca nu va suna la politie cine ii poate face dreptate? O data ce el va suna la politie si va avea dovezi va fi cu siguranta mai protejat! Bafta! Craciun fericithappy!