| dede7102 a întrebat:

Ajutorrr! VA ROG CITITI.Deci sa va povestesc de la inceput : Am inceput liceul si am intrat in aceiasi clasa cu cea mai buna prietena a mea.In prima zi am vazut un baiat de care a inceput sa imi placa, iar prietenei mele ii placea de colegul lui. Noi fiind prietene bune ne-am spus si de cine ne place, dar pe parcurs ei a inceput sa ii placa de baiatul pe care il plac eu si a inceput sa stea numai dupa el si intr-un final i-a spus ca ii place de el si venea si imi povestea mie ce vb cu el si ma simteam ciudat dar cu timpul am acceptat insa ea ca sa nu ma simt eu prost ( spune ea ) m-a mintit ca e indragostita pana peste cap de celalalt baiat si ca la uitat pe cel de care imi place mie.asa. Eu am crezut-o iar peste 3 saptamani de la inceperea liceului am aflat ca si lui ii place de mine si a inceput sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el si prietena mea cand a aflat a spus sa ii spun Da, da parea trista si am intrebat-o " de ce" si a spus ca ea nu la uitat si ca il iubeste si eu deja nu mai stiam ce sa fac ce sa-i spun baiatului acela pe care il iubeam enorm. intr-o seara pe mess m-a intrebat din nou daca vreau sa fiu cu el si i-am spus ca nu pot sa fiu cu el din cauza prietenei mele care il iubeste si ea si el a vb cu prietena mea si ea a spus ca nu o sa se supere pe mine daca o sa fiu cu el si ca nu o sa se certe cu mine asa ca am acceptat. Dar acum eu nu stiu daca am facut bine ca am acceptat, adica nu prea ma cred prietena buna ca am acceptat sa fiu cu acel baiat chiar daca il iubesc enorm. Voi ce credeti sa continui relatia sau sa renunt pentru prietena mea cea mi buna cryingcrying?

2 răspunsuri:
| Spiku a răspuns:

Eu zic sa alegi prietena ta pentru ca ea e cea mai importanta prieteni adev nu gasesti pe tot drumu.ramai cu pr tau si vz cum se comporta cu tine. daca nu e ok. ii zici asa:ADIO Motanelwinking

| AliceSavemydreams a răspuns:

Hmm, eu ti-as sugera sa pui in balanta relatia cu prietena ta cea mai buna si cea cu tipul ala.Gandeste-te ca, poate nu o sa ramai mult cu el, sau poate o sa te certi cu ea, trebuie sa faci cum simti, nu iti pot da alt sfat.big grin Tu sti cel mai bine cum te intelegi cu ea.