| jasmine11 a întrebat:

Ajutotr! de ce mi se intampla numai lucruri rele, de ce nu puteam sa mor cand am avut ocazia, totul s-a intamplat sambata, eram cu prietenul meu in oras, a venit si prieteni lui, dorin, un ff bun prieten, m-a luat de mana sa il duc pana undeva, iar pr meu s-a suparat, si asa a ramas, mi-a zis ca daca se mai atinge de mine si eu nu fac nimic, ne desp, plimbandu-ne sa legat niste copii de mine, iar el se radea, cand am vazut am pornit acasa, dar dorin m-a luat in brate si m-a luat inapoi, prietenul meu mi-a intors spatele, si am vazut cum a reactionat, asa ca stiam ca o sa se desparta de mine, l-am intrebat, si mi-a zis numai atat. "adio" auzind asta, am mers plangand pana la un bloc am luat un ciob de sticla, si mi-am taiat venele, am lesinat, iar nu stiut cum m-a gasit o prietena, si l-a chemat pe pr meu, cand m-a vazut, m-a luat in brate a plans, si mi-a spus ca nu o sa ma uite niciodata, peste noapte ne-am inpacat, iar urmatoarea zi, a venit un prieten bun ca sa i dau un nr de telefon, stateam afara, ridicanduse sa aplecat sa isi aranjeze blugi, iar atunci a iesit tatal meu, si a crezut ca ne-am sarutat, tatal meu mi-a spus ca o sa i spuna prietenului meu, ca am sarutat un alt baiat, dar eu nu l-am sarutat, si i-am spus eu inainte, si s-a suparat, si mi-a zis ca de acum inainte numai urat se va comporta cu mine, si vreau sa indrept lucrul asta, dar nu stiu cum, un sfat! funda!

5 răspunsuri:
| TeManancCuNutella a răspuns:

Wow ce sa int e ingrozitor!
Pai explica-i prietenului tau ca nu a fost nimic intre tine si ceilalti, si incercandute sa te omori nu ai castigat nimic, dar daca pr tau nu vrea sa te ierte dupa tot ce sa int lasa-l in pace un timp dupa ce se calmeaza, si o sa vezi ca o sa inceapa sa iti vbeasca, si incet incet o sa va impacati daca te iubeste cu adv, pentru ca asa i s-a intamplat si la cea mai buna prietena a mea, si incet s-a rezolvat.
Sper ca ti-am fost de folos.

| LaMisto a răspuns:

"am luat un ciob de sticla, si mi-am taiat venele, am lesinat, iar nu stiut cum m-a gasit o prietena, si l-a chemat pe pr meu,"

Ma copii.Voi sunteti bolnavi!

| MuresanVlad a răspuns:

Oau! Chiar ca este o poveste cutremuratoare! In primul rand te rog sa nu iti doresti sa fi murit! Nu este deloc o atitudine pozitiva, si asta nu te va ajuta sa treci cu brio peste aceste evenimente.
In opinia mea, ar trebui, incet si frumos, sa iei toate evenimentele sa le calculezi de la inceput, sa faci o incursiune plina de intensificare in urma. Apoi, ma gandesc ca o discutie pana la oase cu prietenul tau nu ar trebui sa lipseasca, dar nu uita ca totul sa fie axat pe o conversatie lina si fara zbierete si altele... apoi la fel si cu parintii tai, impreuna cu celalat pretenhappy

| deutza_2137 a răspuns:

Bine deci... spune-i ca il iubesti mult si spune-i ca daca nu te iarta te sinucizi(nu intr-adevar!)poate daca te iubeste o sa te ierte jurai in fata ca nu e adevarat, nu stiu altceva. succes

| yngerash_4642 a răspuns:

Fata.ce doamne ai esti emo? Lasa ca nu se sfarseste lumea daca te desparti de el.Si voi daca nu v-ati pupat ce doamne iarta-ma nu intelege si iubi tau? Spune-i clar ca pe el il iubesti, ca nu l-ai fi inselat niciodata. Faza cu doryan spune-i ca esti mai aiurita d felu tau si ca nu prea stiai ce sa faci.Dar nu mai fa prostia care ai facut-o.Nu te mai gandi la moarte.Ai viata inainte si oricum tu crezi ca sansele de a ramane cu el toata viata sunt mari? Hai sa fim realisti. Vorbeste cu el si fi sincera! A.si mama ta nu ti-a zis nimic despre taiatul venelor?