| protopopicitorescovici a întrebat:

Alegeti una dintre compuneri ca sa faceti si primiti funda care e frumoasa : "Acasa este iubirea","Calatoria in lumea florilor" "Joaca-te cu mine, raza de soare","O lectie de viata","Intalnire cu un personaj din basm","De vorba cu primavara" Funda funda"

Răspuns Câştigător
| Vampă a răspuns:

Călătorie în lumea florilor

Este seară. Mă pregătesc de culcare, dar somnul nu mă cuprinde. Atunci iau o carte şi încep să citesc despre lumea florilor de primăvară. Miresmele închipite mă fac încet, încet să adorm.
Iar în somn păşesc într-o minunată lume a florilor. Ghiocelul cel gingaş mă ia de mână şi mă conduce în împărăţia florilor.
La poarta acestei lumi am fost întâmpinat de crini îmbrăcaţi în straie de sărbătoare. Intrând, am rămas uimit de atâta lumină, culoare şi mireasmă. Peste tot vedeam garoafe, narcise, lăcrămioare şi panseluţe. Toate mă îndemnau să iau parte, ca oaspete de onoare, la parada eleganţei şi frumuseţii lor. Serbarea era condusă de Regina Nopţii, regina florilor.
M-am aşezat într-un leagăn împletit din toporaşi şi am urmărit minunata desfăşurare a sărbătorii. După paradă, am luat parte la dansul florilor. M-am prins în hora lor. Eram vrăjit de atâta frumuseţe.
Deodată, ghiocelul ce m-a adus în cetate a început să-şi sune clopoţelul. Se anunţa sfârşitul sărbătorii. Clopoţelul suna din ce în ce mai tare. Ameţit, dar fericit, am deschis ochii. Mi-am dat seama că sunetul venea de la ceasul deşteptător. Era dimineaţă. Lumea de basm a florilor s-a împrăştiat ca orice vis.
Dar ce vis frumos! Şi cât de repede s-a făcut dimineaţă!

| Paraschiv_Vlad_1990 a răspuns (pentru Vampă):

Ff faina ai un adevarat talentwinking

| k800gfcgffddsrhtds a răspuns (pentru Vampă):

Te-ai supara daca as posta-o pe blogul meu?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Călătorie în lumea florilor

Este seară. Mă pregătesc de culcare, dar somnul nu mă cuprinde. Atunci iau o carte şi încep să citesc despre lumea florilor de primăvară. Miresmele închipite mă fac încet, încet să adorm.

Iar în somn păşesc într-o minunată lume a florilor. Ghiocelul cel gingaş mă ia de mână şi mă conduce în împărăţia florilor.

La poarta acestei lumi am fost întâmpinat de crini îmbrăcaţi în straie de sărbătoare. Intrând, am rămas uimit de atâta lumină, culoare şi mireasmă. Peste tot vedeam garoafe, narcise, lăcrămioare şi panseluţe. Toate mă îndemnau să iau parte, ca oaspete de onoare, la parada eleganţei şi frumuseţii lor. Serbarea era condusă de Regina Nopţii, regina florilor.

M-am aşezat într-un leagăn împletit din toporaşi şi am urmărit minunata desfăşurare a sărbătorii. După paradă, am luat parte la dansul florilor. M-am prins în hora lor. Eram vrăjit de atâta frumuseţe.

Deodată, ghiocelul ce m-a adus în cetate a început să-şi sune clopoţelul. Se anunţa sfârşitul sărbătorii. Clopoţelul suna din ce în ce mai tare. Ameţit, dar fericit, am deschis ochii. Mi-am dat seama că sunetul venea de la ceasul deşteptător. Era dimineaţă. Lumea de basm a florilor s-a împrăştiat ca orice vis.

Dar ce vis frumos! Şi cât de repede s-a făcut dimineaţă!

eu recunosc ca nu am facut eu aceasta compunere pentru ca n-am inspiratie

| vaceabell a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate De ce ai mai copiat-o si tu odata. daca era sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calatorie in lumea florilor

| mihnea123abc a răspuns:

Ff misto!

| Faicu a răspuns:

Doamne ce compunere frumoasa, am luat 10 la romana cu ea, va multumesc mult!

| Dani_Dumitrescu_Dani_1995 a răspuns:

E foarte frumoasa compunerea Vampă, mi-a fost si mie de mare ajutor

| Nicoleta_Mirescu_1975 a răspuns:

Intalnire cu un personaj din basm

| radu_8634 a răspuns:

Foarte frumoasa compunere. Bravo!