| Necun0sScuT a întrebat:

Am 1,85 metri, si vreo 85 de kg. Vreau sa ma reapuc de sala. Am incercat fara Creatina dar cam degeaba. Am auzit ca Creatina ajuta la dezvoltarea masei musculare. As vrea sa incep sa o iau. Care sunt efectele negative? Nu vreau sa para ca am muschii umflati cu aer cum a patit unu dupa ce a luat(cum am vazut niste efecte negative ale creatinei). Mi-ati recomanda sa iau asa ceva sau ar fi mai bine sa renunt si sa continui sa trag de fiare fara Creatina si sa sper ca vreodata voi vedea si eu o mana de muschi pe mine?
p.s: Nu-s gras deloc... Am putini muschi pe mine dar nu sunt multumit. Faceam 30 de min antrenament pe zi happy Fara raspunsuri de copii. Dau funda happy ...am aproape 19 ani

Răspuns Câştigător
| SQueeZer a răspuns:

Bun, sa incepem cu inceputul. Renunta la acea "Creatina" daca nu e suc de fructe sau vreun aliment. Daca nu este una din acestea 2 inseamna ca ori sunt "vitamine" care nu cred ca sunt bune, ori prafuri pentru cresterea mesei musculare.
Continua sa tragi de fiare dar fara a lua ceva. Fi natural. Dupa cum am spus mai sus, de duci la sala cu un suc din fructe sau cu o ciocolata (e buna la sport, are multe Calorii) si iti va fi mult mai bine.
IN legatura cu programul. Acum depinde daca faci 40-50 de minute pe zi dar sanatoase ( nu sa te plinbi ci sa faci forta ) si iti va fi destul. In timp ai sa vezi efectele.
PS: Nu incerca tot felul de alimente/prafuri/vitamine pentru cresterea mesei musculare pentru ca in timp o sa iti para rau, ai sa ajungi ca un monstru si in plus iti va scadea potenta.
NU trebuie sa fi gras ca sa mergi la sala. E bine sa faci un sport in fiecare zi. Succes!

| Necun0sScuT explică (pentru SQueeZer):

Ms. mult de sfat. Eram foarte nedumerit in legatura cu Creatina. Thanks happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru SQueeZer):

Tu esti IDIOT? cum sa fie creatina din fructe?

Cum sa fie "vitamine"?

N-ai absolut nicio treaba cu asta. Si cu sportul ai recomandat ceva complet pe langa, esti doar un COPIL MIC

| Cosmin86 a răspuns (pentru Necun0sScuT):

Si acum esti lamurit de la cineva care iti zice sa fie din fructe?

ai GOOGLE, foloseste-l si vezi ce e creatina, nu te mai lua dupa sfaturi retardate

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Deci, trecand peste raspunsuri de 2 bani ( creatina din fructe. doamne! ), sa stii :

1. sunt mai multe tipuri de creatina, ea se gaseste in carne, peste, etc. Ca sa-ti asiguri necesarul doar din mancare, trebuie sa bagi 1-2 kg de carne pe zi.

Ca supliment, ia o creatina simpla ( monohidrata ) + dextroza ( carbohidrati simpli, pentru absorbtie )

2. nu mentionezi nimic de alimentatie. muschii NU se fac la sala, la sala doar le dai un stimul, muschii se fac IN BUCATARIE.

Ai cel putin 4 sau 5 mese CONSISTENTE pe zi, bogate in proteine si carbohidrati? daca nu, te antrenezi fix DEGEABA.

Pune mana si documenteaza-te.

Ce program de antrenament ai? Faci exercitii de baza? ( indreptari, presa militara, impins culcat cu haltera, tractiuni, flotari la paralele, genuflexiuni cu haltera )? Sper ca nu-ti lipseste NICI UNUL din exercitiile alea.

| Necun0sScuT explică (pentru Cosmin86):

Http://www.ebay.co.uk/......0931330235 Ce parere ai despre asta Cosmine? Am citit multe zilele astea despre Creatina. Am inteles ca chiar se foloseste mult si ca intr-adevar da rezultate daca faci sport intens. As vrea sa stiu de la tine :) daca exista vreun efect negativ. Ti-as fi dat tie funda, dar... na too late

| Cosmin86 a răspuns (pentru Necun0sScuT):

Nu raspund pentru funda.

Nu vad ce contine. De ce cumperi de pe ebay? de ce nu cumperi de la firme direct, unde vezi clar ce contine?

Si de ce nu cumperi si tu un produs cunoscut de toata lumea, care si-a dovedit eficienta de ani de zile?

Eu personal recomand :
http://www.megaproteine.ro/Creatina/BSN-Cellmass-2-0-Advanced-Strength/