| publikkul a întrebat:

Am 13 ani si nu am shutul ( lovitura ) mingii de fotbal puternica, ci am ceva tehnica. Cum pot sa imi dezvolt puterea loviturii si cum pot sa-mi maresc tehnica loviturii? funda.

3 răspunsuri:
| Jonnyk a răspuns:

Pai nu e asa greu... trebuie doar sa exersezi un pic. daca vrei sa lovesti mingea foarte tare incearca sa lovesti cu siretul panand toata puterea in picior. sau mai e si spitzul, te as sfatui sa nu lovesi mingea dese ori cu spitzul, pentru ca mingea prinde forta da nu are directie!

| Christian515 a răspuns:

Incerca sa lovesti mingea cu siretulwinking, si incearca sa nu te lasi prea tare p spate, o sa imiprimi mingii o forta mai marewinking

| thew a răspuns:

Din cunostintele mele de "mare fotbalist"...
Faza cu lasatul pe spate, e cam asa
-Daca te lasi pe fata, nu e bine deoarece o sa lovesti mingea in directia pamantului si astfel mingea o sa aiba o viteza mai mica.
-Daca te lasi pe spate, mingea va merge in sus, depinde de cat te lasi pe spate.
Daca vrei sa ai un sut puternic, ai nevoie de muschi ( alergare, exercitii, exersare).