| Villy0po a întrebat:

Am 13 ani si uneori ma doare inima foarte tare... ce sa fac? chiar si acum.sad

10 răspunsuri:
| yomikutzaskumpy a răspuns:

Sa le spui parintilor si sa mergi la un doctor.

| claudiu89 a răspuns:

Sigur inima te doare? sau doar pieptul? in fine comunica cu parintii, du-te la doctor.

| BuBuRuZa_5540 a răspuns:

Daca te doare inima in sens propriu, consulta un medic(nu e de joaca). daca e la figuratthinking

| Cattallinna a răspuns:

Trebuie sa ii spui mamei tale sad si sa consulti neaparat un cardiolog happy Poate nu este ceva grav. dar o analiza in plus nu strica niciodata no talking Poti lua un aspacardin, dar cel mai bun este un extraveral [ este doar din plante si te linisteste ]

| Metaler a răspuns:

Tipule asta e grav...trebuie sa le zici parintzilor.
Ori te enervezi ori fortzezi inima sau e ceva de la nastere.
Deci apeleaza la parintzi si zi-le sa te duca la un doctor si daca tu nu crezi ca e de ajuns du-te la un medic cardiolog
Baftabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un control... Nu se va intampla nimic rau. Fa-ti timp pentru asta sa nu fie ceva mai grav si sa fie prea tarziu. Bea niste zahar cu apa si evita pe cat poti cafelele cola si energizantelewinking Poti manca si o patratica 2 de ciocolata pe zi. Asta daca nu e grav si nu e o stare permanenta

| DaianaPiersicutza a răspuns:

Poate e din cauza ca ai prea multa grasime (in cazut in care esti putin mai grasutz)thinking Spune-i mamei tale sa mergeti la doctor. Exact aceeasi problema am avut si eu.Sau poate e de la crestere thinking Mai bine acum de cat mai tarziu. Sper sa nu te mai doara :*

| ZEU93 a răspuns:

Sa te duci la medic si sa te rogi sa fie totu bine happy Daca astepti mult timp si nu vorbesti cu parintii tai sa le zici s-ar putea agrava (nu ca as vrea sa te sperii dar e bine sa fii precaut) big grin

| madalyna a răspuns:

Nu este de glumit cu chestile astea parerea mea este sa consulti cat mai repede un medic pentru ca el se pricepe mai bine.

| Sunevr a răspuns:

Si eu am patit la fel.am fost la medic si mi-a spus ca la 13 ani nu te poate durea inima decat in cele mai rele cauze de boli mari.tu ai un junghi intercostal.pe mine ma durea cand respiram si cand faceam miscari bruste.dar te poti duce la medic sa fii sigur...