| DenisaRaluca3005 a întrebat:

Am 14 ani, aproape 15 și nu am avut primul sarut nici macar un iubit. Este ceva ciudat la mine? Alte fete l-au avut, chiar și mulți iubiți, iar eu nimic

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nimic ciudat.
Cu toate că nu sunt un om religios, o să îți recomand să citești din Biblie cartea Cântarea Cântărilor. Este un poem antic de dragoste.
În el este un vers care se repetă.
Lasă dragostea să vină când vrea ea.
Adică să nu te grăbești.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Și dacă alte fete au iubit de la 14 ani ce?
Vrei să fii exact ca ele?
Nu e nimic ciudat cu tine, toate se întâmplă la timpul lor.

| Plato a răspuns:

Celelalte fete sunt ciudate si vor ajunge niste usuratice.
Nu e normal la 15 ani ce fac ele.

| Madesz a răspuns:

Cunosc persoane care au aproape 16, si n-au avut primul sarut..Sau am un prieten de 19 ani, n-a avut nicio iubita pana acum, si stii de ce? Ei vor relatii serioase, si nu se arunca dupa toate,, usuraticele'', dupa cum zice si Plato. In concluzie, nu te grabi, nu e capat de lume, axeaza-te pe scoala.

| AndaAlexandra a răspuns:

Stai liniștită și lasă timpul să decidă când este momentul potrivit pentru primul tau sărut sau iubit. Nu este nimic ciudat la tine. Toate vor veni la timpul lor.