| Ionică2021 a întrebat:

Am 14 ani. E bine dacă încep sa îmi caut prietena de la aceasta vârstă??

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu, ai fi cel mai fericit daca ai cauta sa ai o prietena doar cand intentionezi in viitorul apropiat sa te casatoresti.Te-ai putea focaliza pe scoala, cariera.o meserie, te- ai scuti de multa energie risipita, suferinte indurate si provocate, vinovatie, etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, o relatie de prietenie intre copii, este ok la varsta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relație de prietenie poți avea... însă pentru una romantică este cam devreme. Peste ani, când cel mai probabil o să vezi lucrurile mai profund, viața, oamenii...o să fie mult mai frumos. Așteaptă, în timp ce te dezvolți. happy

| Den1sa a răspuns:

Nu baga de seama ce spun altii, fa ceea ce vrei tu daca iti doresti o prietena fați una, care e problema?, doar nu faceti peostiiwinking

| IgnatVictor a răspuns:

Încă ești destul de mic. O relație romantică ar trebui formată după optsprezece ani, când ești dezvoltat fizic și ai mintea (mai) coaptă.

| Crescent a răspuns:

Prietena în genul de iubita ar trebui să ai puțin mai târziu. Poți să mai aștepți măcar un an.