| Lotuss a întrebat:

Am 14 ani si am 1, 64 si mi se pare ca sunt destul de inalta. Ce as putea sa fac sa raman la aceeasi inaltime sau cel putin sa nu mai cresc foarte mult?

Răspuns Câştigător
| JustMe6378962 a răspuns:

Heio, din pacate nu poti sa faci nimic ca sa nu mai cresti. Totusi ca sa cresti mai inalta trebuie sa faci sport gen baschet si handbal, deci presupun ca, aplicand logica inversa, ca sa nu mai cresti ar trebui sa nu faci nimic, niciun sport.
Totusi daca e sa mai cresti, vei creste oricum.
Dar e misto sa fii inalta, crede ma, ajungi la chestiile de sus si esti mai impunatoare cumva.

| Lotuss explică (pentru JustMe6378962):

Da dar mi se pare ca la 14 ani sunt prea inalta avand 1, 64 si ma simt complexata de chestiile de genu' "Cele mai dragute sunt piticele"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lotuss):

Serios, înainta? Am 14 ani jumate și am 1.83

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu poți să faci nimic.

| Donsavas a răspuns:

Exista si tratamente care iti pot stopa creșterea dar dacă nu ti au fost recomandate, nu sunt bune. Eu nu cred ca esti prea înaltă. La 18 ani, cand ti se va stopa creșterea, vei vrea sa fi mai înalta si daca acum nu crești, după nu mai ai ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serios, inalta? Am 14 ani jumate și am 1.83