| Haideeeee a întrebat:

Am 14 ani si înălțimea mea este doar de 1.40, ce sa fac sa mai cresc in înălțime? Va rog sa mă ajutați.( sunt băiat)

Răspuns Câştigător
| Anonim1321 a răspuns:

Depinde, în primul rând depinde de genetica! Daca parintii tai sunt inalti si celelalte rude sunt la fel, atunci sanse mari sa cresti in inaltime! Pot fi factori care pot influenta cresterea de exemplu dormitul, mersul la baschet sau inot! Nu e buna sala deoarece greutatile iti pot inchide oasele si nu mai ai cum sa cresti! Sper ca te-am ajutat

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci.

| aXy99 a răspuns:

Nu prea ai ce face. E posibil sa mai cresti in urmatorii 2 ani. Ce inaltime au parintii tai?

| Haideeeee explică (pentru aXy99):

Tata are 1.70, mama 1.60

| aXy99 a răspuns (pentru Haideeeee):

Vei creste cu siguranta pana pe la 1, 58. Sau asa ar trebui. Esti cam scunda, ai putea sa vezi un medic.

| Haideeeee explică (pentru aXy99):

Sunt băiat

| Haideeeee explică (pentru aXy99):

Sunt băiat

| aXy99 a răspuns (pentru Haideeeee):

Ah, am crezut ca numele tau e Haidie laughing
In cazul asta du-te la un endocrinolog pentru ca nu e prea normal sa ai inaltimea asta la varsta ta, parintii tai nu sunt tocmai scunzi. Adica...sunt, dar nici chiar asa.

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Incearca, sa te agati de ceva si sa stai atarant cat mai mult timp, astfel oasele tale vor fi elastice. Daca vrei rezultate fa asta in fiecare zi aproximativ 5-10 minute