| Summer43vr a întrebat:

Am 15 ani. ce carti bune imi recomandati? sa nu fie scrise de autori romani. mersi mult :*

4 răspunsuri:
| Danny a răspuns:

Desi ai mentionat sa nu fie scrise de autori romani, iti propun "La Medeleni" de I. Teodoreanu (e o carte foarte ok! Chiar eu o citesc acum, care nu sunt pasionata de autorii romani).
Alte titluri, Vamprie Diaries, Curajul - J. Black big grin

Citesc foarte multe thrillere/ crima si nu cred ca ti-ar placea in mod deosebitwinking

Bafta!

| Mihay_5100 a răspuns:

Pai, nu-ti fa probleme nici eu nu prea citesc carti scrise de autori romani. Iti pot recomanda: Stephen King- Misery, orasul bantuit, carie, the shining. Stephenie meyer- Twilight( cred ca ai auzit deja de ea daca nu ai si citit-o pana acum, la fel si harry potter), Alexandre dumas-robin hood, contele de monte cristo. Poti incerca jules verne( sunt foarte bune cartile lui), Paulo Coelho - Manualul Razboinicului Luminii, sau alchimistul, James Clavell - Shogun, John Fowles - Magicianul.etc.Sper ca te-am ajutat.
Bafta la citit. Bye Bye.

| BogdanASCRD97 a răspuns:

Pai.sa vedem... mie imi plac foarte mult cartile din colectia Goosebumps. sunt niste povestioare de 120 de pagini horror+ comedie...mrg partea proasta e ca una costa cam 20 de lei da merita :X (sunt scrise de R.L.Steine )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocurile foamei e foarte misto crede-ma daca citesti volumul 1 ai sa vrei sa il citesti si pe al doilea e asa captivant e chiar misto:X:X este un roman pentru adolescenti de suzanne collins sper ca te-am ajutat