| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani iar la anul fac 16.Imi puteti da niste idei ce joburi pentru 16 ani? Si cam cat se castiga la acestea. - dau funda

Răspuns Câştigător
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Eu la 16 ani m- am angajat la mega image si aveam 980 de lei la 4 ore pentru ca mi s-a zis ca minorii nu pot munci full time, puneam marfa pe raft si eram casier

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Job 1: elev in clasa a 10, silitor că doar invață pentru el.

| Kerre a răspuns:

In tot timpul acesta de ce nu lucrezi la tine? Gaseste-ti pasiunile, scopurile si munceste constant la ele, invata, progreseaza, esueaza, invata din greseli si progreseaza si mai mult. Dupa 2-3 ani vei castiga mult mai mult ca majoritatea de varsta ta si in tot acest timp vei fi si mult mai fericit.

| Darius81 a răspuns (pentru Kerre):

Mi am gasit scopul, invat in fiecare zi programare si educatie financiara rolling on the floor deja am investitii in crypto si bursa ( nu pe numele meu ca nu am 18 ani) doar ca ca sa ma dezvolt mai mult as avea nevoie de experiente noi si de ce nu, niste bani in plus, de aia vreau la 16 ani sa lucrez ceva