| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si as vrea sa ma angajez ca animatoare intr-un club/discoteca din apropierea buzaului pe timp de vara. Am si cunostinte bune in dansurile orientale. La ce pericole ma expun? si cam ce sanse as avea?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune unu mana pe tine si te violeaza dar nu cred ca te-ar angaja la varsta asta acolo pentru ca parintii tai pot face judecata si politia le inchide afacerea iar tu ai deveni un fel de prostituata (lumea o sa te vada cu ochi rai).

Apache
| Apache a răspuns:

Nu te poate angaja pana la varsta de 18 ani...
Si nu te supara pe mine, dar 99 % din animatoare sunt niste curve penale ce ajung invitate pe la capatos...
Daca vrei sa faci dansuri. foarte bine, dar cred ca poti ajunge mai bine decat sa dai din cur prin cluburi

| angel09 a răspuns:

Buna! Deci vrei sa faci ceva vara nu neaparat ca nu ai bani ci pentru a nu sta cu bunica? Incearca altceva in nici un caz animatoare, nu cred ca parintii tai muncesc in strainatate pentru a se trezi cu surpriza ca tu dansezi imbracata sumar in cine stie ce club.Pericole la care te expui:o sa ii creezi probleme bunicii(asta ii mai lipseste la varsta ei),o sa ii faci pe ai tai sa vina in tara si sa isi piarda locurile de munca,o sa mai practici si alte lucruri in afara de dans, toti betivanii si libidinosii te vor sorbi din priviri(nu e exclus sa te urmareasca cand nu te astepti), vei fi aratata cu degetul in scoala iar de profesori nu mai este nevoie sa iti spun ce parere vor avea.Deci draga mea daca esti o fata frumoasa si vrei sa te faci remarcata sunt mii de optiuni mai putin riscante si pentru care vei fi apreciata cu adevarat.Bafta!

| AntiACTA a răspuns:

Dupa parerea mea, esti prea mica pentru a face asa cava, dar bineinteles, tu faci ce vrei! Sanse nu stiu daca ai avea. Doar daca patronului nu ii pasa de varsta pe care o ai. Sunt destul de multe pericole la care te-ai putea expune. De exemplu daca se face vreo raza, ai avea mari probleme (la fel si patronul) neavand varsta corespunzatoare, si multe altele. Gandeste-te bine!

| Roxana121 a răspuns:

Daca doresti asa de mult sa lucrezi undeva, poti gasi alta meserie nu aceasta, si plus ai de abia 15 ani esti inca un copil, orice poate profita de tine, dar tie nu iit este rusine sa dansez in club sa sa se uite toata lumea la tine? plus la asta vei sh si putin mai goala tiar placea? Nu cred ca parintii tai vor fi deakord cu asta, iar tu de la 15 ani iti strici statutu de domnisoara.

| Iasocec_Roxana_1992 a răspuns:

Daca vrei sa iti faci si carte de munca nu prea ai sanse. Cartea de munca se face de la varsta de 18 ani.

| pitiiik a răspuns (pentru Iasocec_Roxana_1992):

Vreau numai ceva pe timp de vara. deoarece printi mei sunt plecati in afara vara si eu stau numai cu bunica.

| Sorin_Mihail_Surtea_1982 a răspuns:

Numele meu este sorin te rog contacteaza-ma sa vorbim id mess surteasorin