| XxAlex2001 a întrebat:

Am 15 ani și as vrea sa ma angajez undeva e posibil și în general salariul e la fel ca al unui adult?

11 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Evident că salariul nu va fi ca al unui adult.

| XxAlex2001 explică (pentru Andreeush):

Va fi măcar peste 1000 de lei?

| Andreeush a răspuns (pentru XxAlex2001):

Depinde, dacă faci și școală pe lângă locul de muncă atunci nu.

| morfeo a răspuns:

Esti din Bururesti?

| XxAlex2001 explică (pentru morfeo):

Da

| morfeo a răspuns (pentru XxAlex2001):

Cunosc o firma la un hotel de 5 stele, Ramada se numeste, care inchiriaza ospatari. Daca vrei, iti pot dau un nr de teleefon unde sa iti aranjezi interviul. Am lucrat acum 2 veri acolo si a fost super ok, n-ai nevoie de experienta.

| XxAlex2001 explică (pentru morfeo):

Da da mi nr-ul

| morfeo a răspuns (pentru XxAlex2001):

| XxAlex2001 explică (pentru morfeo):

Și sunt obligat sa lucrez pana la închidere sau cum se lucrează

| morfeo a răspuns (pentru XxAlex2001):

Vorbeste cu tipùl de nr de telefon...iti explica el ce si cum.

| ElSueno a răspuns:

La 15 ani ai nevoie de acordul părinților pentru a te angaja (legal) și vei putea lucra doar part time, adica între 4 și 6 ore / zi, nu mai mult. Salariul va fi la fel ca al unui adult doar dacă și adultul respectiv lucreaza între 4 și 6 ore / zi.