| ClaudiuRombuC a întrebat:

Am 15 ani si de aprx 2 ani calc in interior
adica nu cu labele in V
inclinatia piciorului este in spre interior la ambele picioare...si am stricat multe perechi de adidasi iar de cam 4-5 luni au aparut si probleme la genunghi

Si sora mea a avut aceasta problema...dar s-a rezolvat o data cu purtarea tocurilor

Cn stie cum pot rezolva problema asta?

Dau funda

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Sună a platfus, nu te lua după noi, du-te la medic cu mamița de mânuță

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la ortopedie si medicul iti va prescrie niste talonete pe care sa le porti sis a-ti corectezi pozitia piciorului/picioarelor.

| Andreeush a răspuns:

Trebuia să mergi la un medic de mult.
Nu sta așa că nu se rezolvă de la sine.

| Eireann a răspuns:

Ortopedie scrie pe tine. Cere trimitere de la medicul de familie.

| Teo29 a răspuns:

Discuta cu parintii si mergi la un ortoped pediatru competent, recomand dr. Thierry Alexandru din Bucuresti daca ai posibilitatea sa ajungi.