| fabian12345326 a întrebat:

Am 15 ani si mama a aflat ca am fumat prima tigara din viata mea(prima si ultima) era dimineata pe la 9 inainte sa plec la liceu, m-am gandit sa fumez o tigara (mama si tata au aparat de facut tigari) am fumat doar jumate ca ma luase ameteala, stari de voma toata ziua mi-a fost rau, dupa asta am uitat tigara in scrumiera si am plecat. Cand am venit de la liceu pe la 17 nici macar nu am intrat in bucatarie, mama a venit pe la 17:30 a intrat in bucatarie si a vazut tigara, eu am mintit prima data ca nu e a mea si chestii de genul, dupa 1 ora i-am spus tot adevarul ca era tigara pe care am fumat-o prima data in viata si nu o sa mai fac chestia asta ca e urat din toate punctele de vedere, ea a avut o reactie foarte ciudata, a inceput sa rada si imi zicea ca si-a dat seama ca m-am pierdut cu firea... Credeti ca s-a suparat? (mama a zis ca daca vreau vreodata sa fumez sa vin la ea sa imi dea, sa nu iau de la altcineva, dar nu voi mai fuma pentru ca nu imi place).
Credeti ca s-a suparat? Ea nu parea suparata

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Pai, daca nu parea, inseamna ca nu era. Avand aparat de facut tigari si in mod cert fiind fumatoare, are empatie cu tine. Probabil nu i s-a parut mare lucru, multi adolescenti incearca, si eu cred ca nu e o crima.
Totusi, as spera sa fie ultima tigara din viata ta fiindca e un obicei care iti ataca dintii, te moleseste, iti blocheaza articulatiile si mergi mai greu, iti face din plamani niste bureti de gunoi si tot asa. Dupa, iti va fi foarte, foarte greu sa te lasi. Eu, una, am avut nevoie de tratament sa ma pot lasa. Si nu am terminat.
Relax si take care!

| fabian12345326 explică (pentru Delcatty):

A fost ultima, crede-ma. Numai starile pe care le am avut m au ingrozit, mi-a fost rau, au tusit foarte rau toata ziua, am avut stari de voma, efrctiv m-a rupt...

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă s-ar fi supărat ar fi avut altă reacție.

| aXy99 a răspuns:

Nu s-a suparat, i s-a parut amuzant ca te-ai panicat asa de tare de la un lucru aproape banal.

| FDJYHRF a răspuns:

Nu cred ca s-a suparat si nici nu ar avea de ce ai incercat si tu sa fumezi nu ai dat la nimeni in cap plus ca ai recunoscut si zici ca nu mai fumezi