| Elizaa123456 a întrebat:

Am 17 ani si cred ca sunt insarcinata. am facut doua teste de sarcina, luate de la farmacie dar au iesit negative asa ca as vrea sa fac testul de sange beta hcg. pot sa merg la medlife sau la un centru de analize sa-mi fac testul fara trimitere de la medic?

4 răspunsuri:
| Elenamiki a răspuns:

... ai simptome in primul rand? si eu am facut 100 teste de sarcina si au esit negative si numi venea menstruatia si intr-un sf mi-a venit nu m-am stresat ptc nu aveam simptome!

| Elenamiki a răspuns:

Deci daca nu ai stari ameteala pofte ciudate... greturi ..mai cauta pe net ca am mai uitat din ele nu ai nimic puppy dog eyes baiatul a ejaculat in tine la contactul sex? big grin ar mai fi multe intrebari big grin

| Elizaa123456 explică (pentru Elenamiki):

Mi s-au umflat sanii si mi-a intarziat menstruatia 3 saptamani..am fost si racita si stresata dar nu stiu daca asta e motivul. oricum faza cu simptomele e relativa, unele femei au toate simptomele in timp ce altele nici unul. am auzit de niste teste de sarcina foarte sensibile clearblue, si ma gandeam sa ac maine unul, sper sa nu fie prea devreme( au trecut 3 saptamani de la actul sexual neprotejat)

| calinsalvir a răspuns:

Ar trebui să te duci la o clinică privată pentru o consultație, așa diminuezi din stresul pe care îl ai.