| RamonaRamoR a întrebat:

Am 17 ani si nu sunt deloc dezvoltata. Imi este rusine sa ies pe strada, nu am deloc forme. Fetele de 13-14 ani sunt mai dezvoltate ca mine sad Ce sa fac? crying(

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Iti este rusine din cauza ca iti creezi singura acest complex.
Accepta-te exact asa cum esti si imediat vei descoperi ca si ceilalti te accepta,fara discutie!
Nu ai nici cel mai mic defect, nu mai gandi negativ, nimic nu-ti lipseste, ba iti pot spune ca ai mai multa minte decat cele cu care te compari!
Oamenii nu sunt identici, sunt unici.
Lasa comparatiile si invata sa te apreciezi!

| mODIN a răspuns:

O sa sune ciudat, dar nu toti baietii se uita dupa tate si buci enorme.Nu are de ce sa-ti fie rusine.Sunt multe altele ca tine.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine. Sa sti ca sunt multi baieti pentru care nu conteaza atat de mult fizicul. Si nu te ingrijora ca altele sunt mai dezvoltate decat tine, chiar daca sunt mai mici. Fiecare se dezvolta diferit, si mai ai timp. Am aceeasi varsta ( 17 ) si am sanii mici, dar consider ca cel mai important este sa fie sanatosi.

| Solitude15 a răspuns:

Esti unika in felul tau

| Varsson a răspuns:

Sa nu-ti fie rusine. Sa nu-ti pese de parerea celorlalti, esti frumoasa asa cum esti.

| suntroman a răspuns:

Sa nut-i pese de pare-rea altora unele fete se dezvolta din cauza ca nu mai sunt virgine

| qxeenbee a răspuns:

Aolo, n.are de ce sa.ti fie rusine... Esti sexy si fars forme :3. Nu trebuie neaparat sa ai 'țâte' pentru a fi frumoasa, trebuie doar sa fii tu insati.
Din cate stiu eu nu exista metode pentru genul asta de probleme, ci doar autosugestia; esti frumoasa si fara fund si sani.
Plus ca fetele cu sanii mici sunt mai sexy decat cele cu ditai balcoanele. :3

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru qxeenbee):

Mnoah, nu ştiu dacă sunt mai sexi alea cu sâni mici, depinde de gusturi, şi probabil... şi de vârstă şi experienţa, dar dacă nu poţi să dai palme peste sâni cât e deasupra, parcă n-are farmec. În rest laughing sănătate şi fericire, dacă te deranjează aşa de tare, deşi n-ar trebui, există implanturi.

| qxeenbee a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Nu stiu, fiecare cu parerea sa. Si daca e sa iubesti, iubesti pentru caracter, nu pentru țâțe

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru qxeenbee):

Teoretic... practic, fizicul face 98% şi restul de 2%, să nu-ţi termine nervii iremediabil.

| pisiccc a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine cu aspectul tau, fiecare fata e frumoasa in felul ei.