| youngforever16 a întrebat:

Am 17 ani (sunt fata) si nu am mai avut nici o relatie pana acum. Poate din cauza ca sunt foarte timida baietii nu intra in vorba cu mine (nici in realitate nici pe net). Nu sunt cine stie ce uratanie. Adica, unele colege sunt mai urate decat mine si au prieten. Si asta ma face sa ma intreb: am o problema? De comportat, stiu sa ma comport doar ca nu fac niciodata primul pas. Cum sa reusesc sa inving aceasta timiditate in ceea ce priveste baietii?

3 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

Si eu sunt timid dar incet incet scap de asta cu ajutorul unor ''provocari''. Daca vrei sa te ajut si sa-ti spun mai multe da-mi un reply sau un mesaj privat!

| HueyFreeman a răspuns:

Este problema societatii, nu a ta. Superficialitatea este "la moda". Din ce oras esti? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 15 ani (is baiat si nu am avut o prietena pana acum), cunosc lume de 30 ani si nu au avut iubita sau cum vrei sa o numesti si sunt perfect in regula. Problema e ca in ''lumea'' asta, ca sa te faci cunoscut, ori trebuie sa ai mult tupeu, ori sa ai prieteni cu mult tupeu. Vreau sa zic ca exista cineva pentru fiecare, nu-ti fie frica, o sa-ti gasesti tu un prieten.