| Mirceadumb a întrebat:

Am 18 ani, 1.73 si 67 de kg. am inceput sa fac flotari si genoflexiuni acasa. la flotari fac cam 4-5 serii a cate 15 repetari iar la genoflexiuni 4 serii a cate 25 repetari. credeti ca ajuta cu ceva sau le fac degeaba. vreau sa prin mai multa forta, nu vreau neaparat ditamai formele. la un momendat simt ca nu intra nimic, dar corpul este obosit dupa antrenament. ce credeti? PS: nu vreau sa ma apuc de sala in niciun caz.

2 răspunsuri:
| cristinela4 a răspuns:

Da, exercitiile repetate regultat ajuta! Respect si mult succes in continuare!

| laura122 a răspuns:

Renunta la dulciuri si paine o perioada. Cauta pe youtube walk with leslie sansone 1 sau 3 miles si incearca in fiecare seara sa repeti acest program de spor.O sa-ti dai seama ca nu e greu deloc dar daca vrei chiar sa transpiri atunci pune-ti pe abdomen sau picioare folie de plastic sau chiar un sac de gunoi din plastic.Si eu am slabit asa 3 -4 kg intr-o saptamana.Si renunta la prajeli, desigur ca daca mananci ceva dulce sau paine daca faci sport nu ai de ce sa-ti faci griji.