| Roman_Luissa_1998 a întrebat:

Am 18 ani de pe 15.01, nu am luat alocatia pe lunile acestea septembrie octombrie noiembrie. Când m-am dus la posta a zis brusc ca nu o mai are, eu am mai întrebat de ea în cursul acestor luni. Unde a fost trimisa, sau de unde pot sa o recuperez? Sunt din Piatra Neamț

Răspuns Câştigător
| Stef98 a răspuns:

Salutare, trebuie sa te duci la scoala si sa completezi un formular precum ca esti inca elev la liceu, du-te la secretariat si intreaba, te vor ajuta cei de acolo.
*Spune le ca ai implinit 18 ani.

Asa vei primi bani din urma.
Multa bafta!

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Din cate stiu eu, odata ce devii major, nu mai primesti alocatie.

| Stef98 a răspuns (pentru sofisis):

Primesti! Dar doar daca te duci la facultate.