| Cristian226 a întrebat:

Am 19 ani si sunt foarte timid in special cu fetele.Nu am avut niciodata o iubita si simt ca nicio fata nu ma place chiar daca arat bine.Credeti ca daca ma va placea foarte mult o fata ar putea lua ea initiativa?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va fi ocazia aia, dupa 30 de ani sau dupa 40 cand au curaj sa abordeze barbatii

| Catrice a răspuns:

Cine e ala de a zis ca arăți bine?

| Andreeush a răspuns:

Depinde, puține fete fac ele primul pas.

Răspuns utilizator avertizat
| Dana1999 a răspuns:

Femeile nu prea abordează băieții.

Răspuns utilizator avertizat
| Dana1999 a răspuns (pentru AngelErmin):

Ba da, eu fac primul pas si sunt multe care o fac.

Răspuns utilizator avertizat
| Nume6 a răspuns:

De obicei iubitele se cunosc prin intermediul prietenilor, verisorilor, sigur ai si tu măcar un prieten sau un verisor care de ce nu, sa îţi faca cunostinta cu vreo fată si sa te scoata din zona aia de confort a singuratatii. "Să te bage în priză". Men, ea nu o să vina la ușa ta, tu ești băiat tu trebuie sa o abordezi primul. Stiu ca e greu din prima pentru când n-ai avut niciodată acel curaj, dar timpul trece dacă nu acum, când? 19 ani pfuai cea mai frumoasă vârstă când cunoști lumea, vrei să o pierzi și pe asta să ajungi la 40 tot singur? Implementează-ţi în cap: mâine o să o întreb pe fata aia frumoasă din facultate sau din sat, de pe Facebook de ce nu, de vorbă, că nu o să mă muște nici ea, nici nimeni. Doar tu singur te poti scoate din zona de confort. Să îţi dai impulsul ala. Eu nu cred ca nu te place nicio fată daca zici c-arăţi bine, uită-te prin like-urile tale, vezi ce fată ţi-a dat like, dă-i mesaj, altfel cum vrei și tu să îţi faci iubită.

| Blonda05 a răspuns:

Se poate dar fetele nu prea fac primul pas..Lasa emotiile deoparte daca iti place o fată, încerci, nu ai nimic de pierdut