| Xanor a întrebat:

Am 19 ani si sunt foarte trist pentru ca consider ca viata nu are sens, mama mi-a spus ca sensul e de a-i sluji lui Dumnezeu dar nu imi aduce fericirea pe care as vrea-o, care considerati ca e sensul vietii daca pana la urma murim?

Răspuns Câştigător
| Marbea a răspuns:

Sensul vietii este altul pentru fiecare, unii sunt fericiti daca isi intemeiaza o familie, altii daca au bani multi, o cariera implinita, iar o mica parte se dedica lui Dumnezeu. Tu singur trebuie sa-ti gasesti sensul vietii si ce te face pe tine implinit si fericit, fiecare avem o menire in viata asta iar tu trebuie doar sa o descoperi.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ioneasca1001 ce legatura are femeie educatia, bunul simt cu religia, in Romania 99% din populatie sunt crestini, si uite ce educatie, moralitate este, nu au legatura, in Australia unde esti sunt multi atei, agnostici pai vezi diferenta intre Australia si Romania

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa raspunsurile pe care le dai pe aici, vorbind urat si jignind, nu-mi face impersia ca ai avea vreun pic de bun simt sau educatie religioasa.
Te sfatuiesc totusi, ca subiectul asta sa-l discuti cu maica-ta si cu preotul religiei voastre, si-ti vor explica ei care-i sensul vietii, din punct de vedere al religiei lor, in care esti si tu implicat.

| Xanor explică (pentru Violleta2022):

Referitor la faptul ca spui s-o intreb pe mama, tu dintai citeste intrebarea pe care am pus-o si dupa comenteaza ok? Eu am scris ca mama spune ca sensul vietii e inchinarea la dumnezeu dar inchinarea numi aduce bucuria car as vrea si de aia intreb pe TPU poate oamenii au alte pareri, eu cred ca tu nu ai bun simt si educatie, cand o sa te jignesc pe tine atunci vorbim, dar tu ne stiind cine sant in realitate vii si ma jignesti facanduma fara bun simt si educatie, cautati de treaba te rog

| Violleta2022 a răspuns (pentru Xanor):

Baitel, nu ai tu educatia mea si nici bunul meu simt.
Dupa cat injuri si cat de urat vorbesti pe forum, parca te-a crescut maica-ta in grajd cu animalele, nu in casa, cu religia in brate.
Te-am trimis sa o intrebi pe maica-ta sau pe pastorul vostru, care-i sensul vietii, ca dupa religia aia traiesti tu, nu dupa alte religii ale noastre si nici dupa ce spun ateii.

Nu-s pocaita, ca sa-ti raspund direct, sunt crestin ortodoxa si nu mai am demult anisorii tai.

Asadar, fii cu bun simt aici, respectand regulile forumului, ca nu toti suntem copilasi ca tine, pe acest forum!