| Pitic a întrebat:

Am 20 ani si as vrea sa o vizitez pe mama in tare in care ea s-a stabilit.
Am fost cu avionul acum 2 ani la ea insa eram insotita, m-as descurca sa iau avionul si sa ajung acolo, insa mama locuieste in alt oras, iar aeroportul ma lasa la cateva ore distanta de orasul in care sta ea. As vrea sa o sun daca nu ma descurc sa gasesc un autobuz pana in orasu ei. Nu stiu absolut deloc limba engleza nici cea care se vorbeste in aceea tara. Nu ma descurc prea bine singura, dar vreau sa ii fac o surpriza. Ea a petrecut cu mine sarbatorile, iar azi a plecat si imi este foarte greu fara ea, mai ales ca mi se pare ca am pierdut timpul cu jocuri si statul la tv, in loc sa vorbesc cu ea, sa petrecem mai mult timp Uneori nu imi.place cand vine acasa insa de data asta ceva s-a schimbat. Credeti ca este o idee buna ceea ce vreau sa fac?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te informezi exact de pe net de unde iei autobuzul, cat costa, la ce statie cobori si o sa iti fie mai usor. Imi vine greu sa cred ca la 20 ani nu rupi ceva cuvinte in engleza

| Pitic explică (pentru suntserios):

Stiu Germana si Franceza

| 4psiho a răspuns:

I-a un ghid de conversație!

| keepcalm99 a răspuns:

Esti o tinta sigura! Stai linistita.