| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani. Eu studiez in afara si nu ma intorc in tara decat in vacanta de vara, astfel ca am mai ramas doar cu cateva persoane cunoscute la mine in oras. Vorbisem cu un prieten, tot de 21 de ani sa mergem la mare. Faza e ca respectivul si-a luat un internship intre timp de scurta vreme si nu poate sa isi ia liber, asa ca varianta sa merg cu el a picat. Mai ramasesera niste prieteni, dar ei erau deja grupulete formate cu colegi de-ai lor de facultate.
Singurul ramas e un prieten din liceu de-al meu care are 19 ani si cu care am vorbit sa mergem. El ar mai veni cu inca 4 prieteni de-ai lui, cu varste de 18/19 ani.
Faza e ca ai mei stiu ca am tot vrut sa merg si ca nu prea s-a putut si eu as merge cu el ca ne intelegem bine. Doar ca imi e sa nu primesc vreo replica de la ai mei de tipul "eu inteleg ca tu nu ai acum cu cine sa mergi ca na, esti plecat in strainatate, dar acum pleci cu persoane care nici macar nu au inceput facultatea?"
Pare ciudat ca o pers de 21 de ani sa mearga la mare cu persoane de 18/19? Credeti ca li s-ar parea ceva ciudat alor mei/ as parea "disperat"?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 21 ani, studiezi in alta tara si ai dileme din astea de copii de clasa a2a? Serios?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pare ciudat ca o pers de 21 de ani sa mearga la mare cu persoane de 18/19? Nu pare ciudat.

| Den1sa a răspuns:

Nu e ciudat de loc 2-3 ani diferenta e o nimic toata sa fi fost de 16 ani mai ziceai ca nu-i ok