| anonim_4396 a întrebat:

Am 35kg la 15 ani și când nu am pofta de mâncare, ai mei îmi spun ca o sa mor si ca o sa cad lata....vi se pare normal? Mie nu...
In fine...cum as putea sa ma îngraș?

6 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună,
Prima data poarta o discuție cu părinții tăi pe baza acestui subiect. Înălțimea ta de asemenea contează, ca dacă ai 1, 74 spre exemplu nu e ok sa ai 35 de kg. Sfatul meu e sa consulți un medic, nu te apuca sa iei fel și fel de pastile de capul tău. Nici nu iti forța organismul sa face ceva ce nu dorește. Numai bine, multă sănătate!

| Andreeush a răspuns:

Poți să iei niște vitamine dacă e nevoie.
Pentru a te menține în formă trebuie să ai o alimentație echilibrată, sănătoasă.

| Plato a răspuns:

La 35kg n-ai cum sa cazi lata, eventual asa, in bataia vantului, cazi asa usor.
Mergi la medic, sa vezi de ce n-ai pofta de mancare. Mananca, fetito, atat trebuie sa faci. Pune mana si mananca, nu te uita.

| Bobbye a răspuns:

Incearca vitamine pentru pofta de mancare, daca nu, nu te ingrijora.

| Anonima32145 a răspuns:

Daca nu ai pofta de mancare incearca sa iei pastile pentru asta. Ti-as sugera sa vorbesti cu paritii tai si sa te duci la doctor. Gaseste-ti mancarea preferata si o sa-ti fie mai usor. Sper ca te-am ajutat.