| claudica a întrebat:

Am 56 de kg 1.69 m 86 in bust 72 in talie si 97 in solduri credeti ca sunt prea grasa?:-ss deci a inceput sa ma obsedeze chestia asta

Răspuns Câştigător
| ancalazar a răspuns:

Greutatea unui fotomodel e de obicei rezultatul scaderii dintere ultimele doua cifre ale inaltimii si 15 (adica 69 -15= 54 ) deci in cifre nu ar mai trebui decat sa dai jos 2 kilograme ca sa fii perfecta.Trebuie totusi sa tii seama de faptul ca greutatea normala si benefica pentru organism este calculata prin scaderea ultimeleor doua cifre din inaltime si cifra 10 (in cazul tau ar insemna ca trebuie sa ia 59 de kg) deci nu esti deloc grasa. E adevarat ca poate nu ai forme de fotomodel (celebrul 90-60-90) dar asta se datoreaza formei corpului tau. Nu toate femeile sunt la fel unele pot fi schiloade mancand mereu si sa aiba fundul mare big grin.Altele sunt grasute chiar daca tin mereu diete. Important nu este sa te incadrezi in niste numere ci sa te accepti pe tine asa cum esti si sa fii constienta de plusurile si minusurile tale. Cu totii avem plusuri si minusuri. Ai grija de tine si nu iti periclita sanatatea sau nu te complexa din cauza unor numere! Tu esti tu si esti unica! Nimeni nu trebuie sa-ti dicteze cum sa fii! happy

7 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Pe româneşte, să nu te obsedeze că areţi bine.

| OanaG a răspuns:

Eu am 1. 60, 54 de kg, am 94 in bust, 64 in talie si 87 in solduri:)

Bine tu esti mai inalta:)

Si eu mai vreau sa dau vreo 4 kg jos.

Iti propun o dieta de 9 zile
3 zile mananca doar orez fiert in apa fara sare si bea 2 litri de apa + o cafea neindulcita (obtional)

3 zile mananca mere, portocale, ananas, grepfrut si bea 2 litri de apa pe zi

3 zile mananca legume fierte sau crude si bea 2 litri de apa pe zi

Sau cateva exercitii, dar ai grija facand aceste exercitii sa nu mananci mult, pentru ca degeaba le mai faci :)

http://www.youtube.com/watch?v=U6zKpB-4X8w

http://www.youtube.com/watch?v=Sz1cV5StGU8

Succes:)

| secret_2712 a răspuns:

Nu mi se pare ca esti grasa... oh go on. poate din solduri ar fi bine sa mai dai jos.fie care are defectele lui.oh go on eu am 1, 55 m 55 kg si am 16 ani straight face. si in bust am 95, nu stiu in talie dar stiu ca am burtica straight face dar am norocu ca nu sunt lata.si in slduri iar nu stiu. dar sunt ok. burtica asta ma obsedeaza si pe minestraight face. cum as putea sa scap mai repede de ea? sau zice-ti-mi mai bine ce sa fac sa nu mai am asa mare pofta de mancare straight face. de cand am luat niste vitamine am o pofta groaznica...straight face mai ales la dulciuri straight face help me too

| lexony a răspuns:

Daca ne referim la numarul d kg, nu, numai ca 97 in solduri...

| DianaAndreea90 a răspuns:

Eu zic sa esti inalta si e ok

| annemarie_9916 a răspuns:

Dupa parerea mea ai cam mult dar depinde si de varste daca ai peste 20 de ani mai bine dar daca e sub incearca un regimhappyhappy

| Vanessa_3130 a răspuns:

Poate ar trebui sa mai dai jos putinel din solduri. eu am 51 de kg, 1.62 inaltime si 85 in solduri, ar trebui sa mai slabesc?