| skjklms a întrebat:

Am aflat ca ăștia vor sa interzică orice fel de interacțiune atunci când va începe școală. Înțeleg ca nu vor sa se răspândească acest "covid" dar acum sa nu mai lasi omul sa interacționeze... Niște prosti ordinari.Au exagerat, pana la urma se merge la școală nu la pușcărie... Asa multe chestii nu se fac nici într-un magazin, ăștia nu își dau seama ca in afara scolii fiecare elev nu respecta aceste reguli?

Răspuns Câştigător
| Anonim796 a răspuns:

Lasa aerele astea totalitare, nimeni nu i poate impune unei persoane sa nu interacționeze cu o alta persoana

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La magazin stai 10 minute.
La scoala jumate din zi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Dar la restaurant?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma duc

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Pai ce la scoala te duci?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar la magazin

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Pai si scoala de ce vrei sa fie lagar

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Copii sunt necontrolabili

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Si d-asta ne batem joc de ei?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii invatam reguli

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Reguli de lagar da

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti amuzant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Deloc

| suntserios a răspuns (pentru Anonim796):

Sunt multi care iti pot impune sa nu interacționezi cu alții. De aia exista inchisoare si legi de carantina spre exemplu. Doar ca aici nu te oprește nimeni sa interacționezi. Doar dramatizezi tu. Interactionezi cu cine vrei respectând reguli.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Pai pana si la puscarie ai voie sa interactionezi si cu alti detinuti, nu doar cu colegii de celula...

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Detinutii nu duc boala in societate, nasol de elevi

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Pai daca poarta botnita n-o mai duc, n-ai aflat ca botnita e solutia salvatoare? daca au botnita dc sa nu interactioneze

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonim796):

Bineinteles. Eu cand tot vad debili de-asta as da liber la toate interactiunile posibile. Apoi la spital as lasa deoparte pe aia care nu platesc impozite si pe covid-atei. Nu crezi in covid? Nu exista, nu? Du-te si te trateaza acasa. Stati sa vedeti ca intr-o luna cel putin un sfert dintre scoli o sa fie inchise... :X

| Anonim796 a răspuns (pentru suntserios):

Lasa aerele astea totalitare, nimeni nu i poate impune unei persoane sa nu interacționeze cu o alta persoana

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt reguli pe care si scoala si magazinele TREBUIE sa le respecte.Nu cred le este la indemana sa aminteasca sa respecte mereu regulile.REPET,regulile vin de sus!
Pe perioada starii de urgenta numarul de clinti intr-un magazin era limitat.Intrau un numar de... restul stateu afara respectand distantatea sociala, iar jandarmeria sau angajatii magazinelor aveau grija sa verifice asta.
E adevarat ca in afara scolii nu se respecta asta.Dar la scoala isi iau amenda daca nu se respecta regulile.Destul de mari.
Sper ca ai inteles ca unde-i lege nu-i tocmeala! Si nici la profesori nu le va tocmai usor sa stea tot timpul cu ochii pe voi, mai ales in pauze!