| 0devil0000 a întrebat:

Am aflat de ceva timp ca persoana cu care sunt impreuna de 2 ani m-a inselat in primul an de relatie cu cea mai bună prietenă. Cum sa procedez?

5 răspunsuri:
| SabyMiha08 a răspuns:

Buna 0devil0000 sfatul meu este sa-i mai dai o sansa pentru ca nu stii ce se poate intampla si sa vorbesti cu el despre asta sa aflii de ce a facut lucrul acesta si sa comunici cu el pentru ca niciodata nu stii de ce pana nu comunici cu el si pana nu cadeti la un comun acord. Poate ca nu a fost din cauza lui poate prietena ta l-a facut cumva ca sa te insele nu ai de unde sa stii mai dai o sansa... Vorbiti despre asta si rezolvati problema pentru ca certandu-va nu o sa rezolvati nimic, daca exista comunicare intre voi atunci va fi mai usor. Stiu ca iti va fi greu sa ai incredere in el, dar cu timpul poate se vor schimba lucrurile pentru ca intr-o relatie nu trebuie sa va certati din orice conteaza foarte mult comunicarea. Incearca si asa si vezi cum merg treburile intre voi daca comunicati si nu va mai certati si toate cele. Sfatul meu este sa-i mai acorzi o sansa.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu sunt de acord cu Saby. Te-a inselat o data si nu o sa il opreasca nimic sa nu te insele din nou cu prima ocazie. Eu cred ca majoritatea barbatilor ar vrea sa aiba aventuri dar nu toti ajung sa faca asta. Mai ales ca a trebuit sa afli de la altcineva e urat

| Ioana184 a răspuns:

Fi puternica, ești femeie, nu îl ierta, despartăte de el pentru că draga mea, ai fost împreună cu un mare gunoi fara supărare, zic sa rupi și orice legătură cu " prietena ta" pentru că o prietena adevărată nu face asta, și lasa-l sa isi de-a seama singur ce a pierdut pentru că roata se întoarce, mai întâi poți vorbi cu el ca de la femeie la bou ( zic bou doar dacă ești 100% sigură că te-a înșelat ) daca recunoaște, o palmă si fiecare își vede de viața lui,, dar el va regreta și poate chiar va încerca să se întoarcă în viața ta, nu îl lasă să se intre iar în viața ta pentru că poți fi sigură că va calca în străchini iar

| Green66 a răspuns:

1. Nu te-a înșelat cu cea mai bună prietenă, te-a înșelat cu o c... femeie ușoară
2. Îl trimiți la "prietena" ta și cauți altceva.

| Adry05 a răspuns:

Să-i lași pe amândoi, sunt niște scârbe de oameni