| kombatpeek1 a întrebat:

Am ajuns la 19 ani și ma simt mai pierdut ca niciodată... am pierdut cea mai importanta persoana a vietii mele, persoana care îmi picta viața in fericire și făcea din mine cea mai buna versiune a mea, am pierdut din cauza mea, eu ma simteam cel mai important, simteam ca ea nu poate sa trăiască fără mine și nu ii ofeream îndeajuns pe când ea îmi oferea tot. Am pierdut-o și nu știu ce se va întâmpla cu mine, mintea îmi zice sa o las sa își trăiască viața pentru ca am făcut-o îndeajuns sa sufere, dar ceva in mine îmi zice sa nu renunț, sunt egoist și nu vreau sa pierd cel mai minunat lucru al vieții mele de pana acum. Voi ce credeți?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Trebuie să lupți pentru ceea ce îți dorești.
În primul rând ar trebui să faci o schimbare la tine, să îți schimbi atitudinea asta negativă.
Dacă ai ambiție și voință poți reuși să ai ce vrei.

| mentholinks a răspuns:

Nu fi egoist, las-o in pace, poate e mai bine si pentru tine. Esti al naibii de tanar si la varsta ta e usor sa exagerezi in gandire si sentimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai puține clișee dracului

| danaieladaniela a răspuns:

Incerca sa ai o discutie cu ea... spune-i tot ce ai spus aicea!

| crud a răspuns:

Clasic. Apreciem o persoana abia dupa ce o pierdem. Asta e viata, castigi, pierzi, inveti din greseli, te transformi, o iei de la un alt capat. Ai doua variante: fie mergi mai departe si vezi ce-ti va oferi viata, fie incerci sa te impaci cu ea. Daca incerci sa te impaci cu ea, sunt doua posibilitati: fie nu vrea sa se impace cu tine ( si atunci sari la prima varianta), fie se impaca cu tine. Daca se impaca,... si asa mai departe.