| lil_2808 a întrebat:

Am aproape 13 ani si imi place de un baiat care are 14 ani. El este in clasa a8-a iar eu in a 6-a. Vreau sa spun ca am vorbit pe mess cu el de vreo 3 ori dar la scoala nu ma saluta. Cand vine in fata mea nu se uita la mine dar dupa ce trec de el isi intoarce capul dupa mine. NU prea vorbeste cu mine pe mess. M`a intrebat odata daca imi place de el iar eu am negat si am spus ca il consider un tip dragut.big grin Multi tipi ma cred o fata super draguta si le place de mine. EU nu stiu ce parere sa am despre el si despre asta. Voi ce parere >aveti?big grinbig grin< Dau fundita:*:*:*~deci chiar nu stiu ce sa cred ~:-s~

10 răspunsuri:
| deea_1980 a răspuns:

Poate lui ii este rusine la scoala sa isi exprime sentimentele fata de tine, fiindca esti mai mica. Dar poti vorbi sa te intalnesti undeva cu el in parc, de ex. si acolo puteti vorbi mai linistiti, pana la urma de lamuresti si tu ce vrea baiatul asta.

| daddu a răspuns:

Toti iti dau sfaturi despre ce sa faci, dar nu cumva esti cam mica sa ai un prieten? Veziti de scoala, viata e lunga o sa ai vreme si pentru Relatii.

| elementz a răspuns:

@daddu.bey lasa fata in pace ce naiba nu poate si ea sa intrebe? sunteti sh voi ca diriga mea care e domnisoara la 50 sh ceva de ani? laughing eu iti dau un sfatwinking. du-te la el si intreaba-l direct dk si uh il placi sa ii zici... iti zic ca o sa recunoasca! sh astea cu invatatul sa termine si sa isi vada de cartea lor ca in viata sunt sa nu zic.PACE! laughing

| Pana a răspuns:

Stiu cum este, am trecut si eu prin asta oh go on
mai, parerea mea este ca el te place catusi de putin si nu ii esti indiferenta.cred ca este mai timid de fel din descrierile tale. incearca sa vobesti cu el asta in cazul in care si tu il placi, de exemplu: intreaba-l pe mess ce filme ii plac ori ce muzica asculta.sau la scoala, pe hol, opreste-l si intreaba-l daca are o guma sau ce ora are happy

| lil_2808 explică:

Nu am zis ca vreau o relatie... vreau sa stiu na` ce zice despre asta!

| →ღ♥•þί†ίк•♥ღ←_5819 a răspuns:

Pai... Avand in vedere ca este in a8-a va intelege. Du-te si spune-i ce simti. Niciodata sa nu ascunzi ceea ce simti pentru ca pierzi. Incearca sa il prinzi singur, fara prieteni. Apoi spune-i ceea ce simti fata de el. Cu siguranta va intelege si poate va accepta. Si daca nu accepta nu fi trista pentru ca nu este singurul baiat. Mai sunt si alti. Este si un proverb < Nu risti, nu castigiwinking> asa ca, capul sus si mult curaj. Eu una iti tin pumni.
Mult noroc>big grin

| varicristinamonica a răspuns:

Pai poate ca te ignor pentru ca te place...nu stiu sigur sa iti spun nu ma pricep prea bine la lucruri din asteabig grinbig grinbig grintonguetongue

| udarz13_8810 a răspuns:

Sa stii ca si eu sunt baiat am 14 ani si asa mi sa imtamplat ai mie imi placea de o fata dintra 6-a si mie imi era rusina sa-i zic ca o plac si credeam ca ea nu ma place dar pana la urma ea a venit si mi-a spus ca ma place... eu iti zic sa te duci sa vorbesti cu el si sa-i zici ca il placi si cred ca si lui ii place de tine:*:*

| acblabla a răspuns:

Deacord cu daddu big grinbig grin Sincer, ai vreme de relatii de la liceu incolo, cat vreilaughing Dar daca simti nevoia sa stii ce crede despre tine, poti sa mergi si sa vorbesti cu el, dar cum au zis si altii, incearca sa il prinzi singur. Sau ai putea sa mergi la el cand il vezi, si chiar daca nu-i singur, sa-l rogi sa vina cu tine putin mai incolo, sa vorbiti. Daca devine badaran, sau face faze de genu' "Zi aici, sa auda si ei"(ei = prietenii lui) atunci poti sa spui PAS linstita. big grin

| tya_5588 a răspuns:

Sh eu trec cam prin acceasi situatie
numa ca eu sunt in a 7
sh tipu intr a 12
da e superb
eu am incerkt sa vb ca el dar nu mere
nu sth
si eu am nevoie de u rasp pentru mine
dar pentru tine cred ca trebuie sa l iei deoparte
sh sa vb ca el
mie multi mi au spus sa fac asta dar...
na asta e!