| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 16 ani și îmi doresc sa dau de motor.
Tatăl meu ma lasă, dar mama nu. Nu știu cum sa o conving și sa o fac sa înțeleagă ce înseamnă asta pentru mine. Sunt o persoana mai singuratica și închisă iar motorul ar fi un refugiu pentru mine.
Niște sfaturi cum sa o fac sa ma lase?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asteapta 24 sa dai de cea mai puternica varianta. Dar e riscant sa mergi... vezi Youtube accidente in RO sa te lamuresti

| sierra1 a răspuns:

Eu zic că mamă-ta face bine că nu te lasă, ține la tine și integritatea ta!

| Andreeush a răspuns:

Mama ta se îngrijorează pentru siguranța ta, mai ales că în ziua de azi se întâmplă tot felul de accidente.

| ancaval a răspuns:

Aproape 16 ani?
Nu crezi că e prea repede?
La câte mașini/motoare sunt în ziua de azi + accidente, mama ta are dreptate.