| dorinilusca97 a întrebat:

Am asa o intrebare:eu vreau sa invat de programator si vreau sa stiu cati ani inveti de asa meserie, trebuie sa stii bine matematica pentru aceasta si ce salariu primesc programatorii? Va rog ajutati-ma.

1 răspuns:
| Aditzz_Memorable_1990 a răspuns:

Pai..ca programator poti sa ai un salariu modest..chiar si la noi in tara..numai ca trebuie sa le ai si cu matematica, si o facultate de automatica dureaza 4 ani..asta daca nu vrei sa studiezi singur..lucru care mi se pare destul de dificil... sper ca ti-am fost de ajutor...