| blackrose269 a întrebat:

Am auzit ca Eminem e satanist. E adevarat? Astept pareri big grin

12 răspunsuri:
| Lace a răspuns:

Ai auzit într-un fel greşit, se zvoneşte că mulţi artişti ar fi fost controlaţi de Iluminaţi, printre care şi el.
Baftă!

| AndreiZz a răspuns:

Nu e adevarat.

| adele24 a răspuns:

Eu zic sa te uiti la 'Demascarea industriei muzicale', la toate cele 12 parti, pe youtube, si nu doar pentru ca il are ca protagonist pe Eminem, ci si pentru ca poate consideri 'interesant'. Cum povesteste si documentarul, Eminem a fost, ca marea majoritate a artistilor satanist, dar s-a retras, si a reusit sa scape. Deci a fost, eventual, satanist...

| NoNameMike a răspuns:

Da el a fost marioneta Illuminatilor dar acum nu mai este. Uite-te la versurile refrenului eminem-rain man.Cause I ain't got no legs!
Or no brain, nice to meet you
Hi, my name is...
I forgot my name!
My name was not to become what I became with this level of fame
My soul is possessed by this devil my new name is...
Rain Man

| Oana_4980 a răspuns:

Intr-un fel da. El a fost orbit de dorinta de avea succes si si-a vandut sufletul diavolului. Dar la inceput nu stia ca are legatura cu satanismul. Nici macar nu stia ce inseamna. Dar dupa aia si-a dat seama si sufera foarte mult. Am citit intr-o revista crestin-ortodoxa ca se ducea la biserica.

| KristenStewartJaymes a răspuns:

Mai din cate stiu eu cu prietenii mei, el nu este satanist daca ar si satanist ar canta muzica rock, s-ar imbraca gothic

| angelboy99 a răspuns (pentru KristenStewartJaymes):

Frate iti dai seama dupa melodii straight face si iti voi da un site si vezi ca si Rihanna ii katy perry, Michael Jackson, iti voi da un site si vezi vede, si dupa titlu de la melodii

| LifeEternal a răspuns (pentru KristenStewartJaymes):

Rock-ul nu-i satanist.

| Anonimus197568 a răspuns (pentru KristenStewartJaymes):

Trageti niste concluzii foarte proaste oamenilor. TREZITI-VA! MUZICA ROCK NU E SATANISTA...e la fel ca rap-ul. Si ea transmite un mesaj, chiar daca e mai zgomotos. Astfel de tampenii v-au fost bagate in cap de mass-media si pentru ca sunteti voi idioti, creduli, fraieri, si inghetati la creier. Ca daca ar fi sa o luam asa...si rap-ul e vulgar si sunt doar *** si *** si injuraturi, ca asa ne spune mass-media si d-aia il interzice ca ne face sa ne drogam NU! Probleme din societate ne fac sa ne drogam, anturajul ne face sa ne drogam, nu rap-ul ne face sa ne drogam. Stirile cu babele moarte si violate ne fac sa ne drogam, ca doar ata se da la stiri, ca sa nu se dea ceva educativ ca sa nu-ti dezghete creierul spalat. Mai bine va omorati, decat sa traiti cu alstfel de ideii si "Bai copii, nu mai haliti tot ce auziti/Bai parinti voi chiar va doriti copii tampiti"- Nimeni Altu

| angelboy99 a răspuns:

Este adevaratstraight face