| GeorgiSiAtat a întrebat:

Am auzit ca sarea te ajuta sa retii mai repede! adica maine ma asculta la geografie si trebuie sa invat ditamai lectia deoarece a zis doamna ca ma asculta... vreau sa invat cel putin de 8 si euhee heesi marti nici nu vreau sa ma gandesc ca trebuie sa invat 4 pagini...noroc ca unele lucruri mai stiu.deci voi ce ziceiti.sa incerc cu sarea? o colega zicea ca a incercat si parca a functionat.

Răspuns Câştigător
| lightmyfire a răspuns:

Buna.O doamne NU! Nici prin cap sa nu-ti treaca,poti face la rinichi nu stiu ce,sa ti se blocheze de la atata sare,noi trebuie sa evitam! Pentru ca daca consumam prea multa la un moment dat nu o sa mai putem consuma deloc si nu prea sunt bune alimentele daca nu au sare,nu? Incearca sa inveti,sa iei multe pauze,sa te gandesti acolo cand inveti, nu te forta, trezeste-te dimineata si mai citeste de 2-3 ori lectia, fii atenta in clasa poate prinzi multe date de acolo.Stiu ca e greu, si sunt multe dar suntem elevi si toti au trecut prin asta, vrem nu vrem trebuie sa invatam.Succeshappy O zi minunata

2 răspunsuri:
| GeorgiSiAtat explică:

Dau si votttt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fals! Sarea nu te ajuta cu nimic, in plus gandeste-te ce ai face daca ai manca sare de cate ori trebuie sa inveti.Sigur te vei imbolnavi.Nu invata mecanic, pe dinafara ca vei uita foarte repede.Invata logic, adica imagineaza-ti ceea ce citesti si concentreaza-te doar la ce trebuie sa inveti.Incearca sa fie liniste deplina, fara zgomote, tv sau muzica pornita ca asa te obosesti mai rau.
Succes!