| Pichakchiu a întrebat:

Am avut bubat și acum am rămas cu semne pe fata. Și bubele încă sunt nevindecate. A rămas un cerc rosu. Doamne, asa rămân? Cine a avut, cum fac sa-mi treacă? O fi vreo crema ceva? Doamneeee, nu mai suport.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai avut?
Ce este ala "bubat"?
Vreo boala contagioasa, raie, acnee sau ce?

| Pichakchiu explică (pentru Violleta2022):

Este varicela

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Imi pare rau, dar varicela este arhicunoscuta ca lasa semne/cicatrici daca iei cojile de la bube. Nu trebuiesc atinse DELOC.
Probabil ca va trebuii sa apelezi la chirurgia plastica si estetica sa ti le elimine, fiindca astea sunt destul de uratele pe fata.
Nu atinge cu nimic daca inca mai ai pe fata, lasa-le sa se usuce si sa cada singure, ca sa fie locul vindecat de la sine.

| Fonk a răspuns:

Spalate pe față mai des

| Pichakchiu explică (pentru Fonk):

Bun sfat laughing

| Fonk a răspuns (pentru Pichakchiu):

Mă refeream la coșuri normale, in cazul tău ai recomandare de la Violeta