| Alexandraanamariarusu829 a întrebat:

Am avut o relație cu un baiat, el m-a părăsit pentru o fata, el continuă să îmi dea mesaje si sa vorbească cu mine de parcă suntem împreună. La ceva timp dupa ce m-a părăsit a început să îmi vorbească urât, eu care m-am atasat de el foarte mult nu rezist fără el o zi. Nu stiu ce sa fac, am încercat să trec peste dar nu pot, in momentul de față nu stiu ce sa mai fac, sa il astept sau să încerc să trec peste?

5 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Sa treci peste, clar. Nu merita omul asta niciun minut in plus din viața ta.
Te simți fericita in situația asta? Ca eu nu prea te văd. Dacă nu te simți fericita nu sta așa ca nu are rost. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa-l blochezi. Tipul se joaca cu tine.
Nu ii este serios si fidel nici actualei lui iubite si probabil vrea sa te tina de rezerva in caz ca actuala nu vrea s.x cu el.
Vrea sa te tina ca un fel de rezerva, nu este serios si nici stabil emotional.

| Emma24dsxd a răspuns:

Nici el nu stie ce vrea.te a lasat pentru alta.e cu ea da vorbeste cu tine ii cam place sa isi bata joc de fete, zi clar ca nu te merita si ignora l te plangi de parca nu ar mai fi baieti, capu sus vei gasi pe altul care te va aprecia

| Papanasipufosi a răspuns:

Parerea mea este sa incepi sa te concentrezi pe tine si pe fericirea ta,stiu ca este greu sa i dai drumul unei persoane pe care o iubesti,insa gandeste-te in primul rand ce ar fi mai bine pentru tine,se vede ca tu nu esti o prioritate pentru el si nu are rost sa mai vorbesti cu el, blocheaza-l si incearca sa practici activități care sa ti ocupe timpul si sa nu mai ai timp sa te gandesti la el? o sa vina si vremea cand vei gasi un baiat care sa te merite.ce e in trecut, trecut ramane, asa ca lasa-l si pe el in trecut, viata merge inainte si nu fi suparata sau sa iti consumi energia pe o persoana care nu iti merita iubirea.zi frumoasasmug